Доля України — в наших руках (До політичної ситуації в Україні.Становище Конгресу)

До політичної ситуації в Україні. Становище Конгресу Українських Націоналістів.

Революція Гідності, у якій брали активну участь члени Конгресу Українських Націоналістів, подвиг Героїв Небесної Сотні вселили в нас віру у відродження української нації та її держави. Відтоді минуло три роки, протягом яких Росія анексувала Крим і окупувала частину Донбасу. Нинішня ситуація в Україні добре відома кожному нашому партійцю. Тож наголосимо найболючіші питання, над розв’язанням яких маємо думати вже сьогодні, водночас вибудовуючи стратегію наших дій на перспективу.
Виходимо з того, що новітня доба в історії України ще раз підтвердила велику правду cлів наших славних попередників про те, що українці повинні розраховувати тільки на власні сили. Росія – наш одвічний ворог. Захід, на жаль, на практиці не дотримується декларованих ним же цінностей, принаймні коли йдеться про загрозу країни, непрогнозований зверхник якої шантажує весь світ. З точки зору міжнародного права Мінські угоди також нічого не вартують. Отже, Україна сьогодні опинилася перед загрозою стати розмінною монетою в геополітичній грі держав із потужним економічним і військовим потенціалом. Чи зможемо ми, українці, вистояти у разі чергової «Ялти», завсідники якої віддадуть нашу землю на поталу Москві – в зону її впливу? Так, зможемо! Якщо не будемо очікувати, що хтось, окрім нас, захистить Україну від ганьби і поневолення. Наша Армія без держави – УПА понад десять боролася і перемагала енкаведистські структури імперії зла, розраховуючи лише на власні сили та на підтримку українського народу. 
Після втечі Януковича Україні довелося відбудовувати зруйновані ним Збройні Сили практично з нуля, але ми їх створили, а тепер необхідно зробити їх непереможними. Запорука цього – потужний науковий, конструкторський потенціал і військово-промисловий комплекс в цілому, які можуть забезпечити ЗСУ найсучаснішими видами зброї та озброєнь. Гальмом нашого військового поступу є лише тотальна корупція, в боротьбі проти якої зрушень нема попри створення низки дороговартісних структур на кшталт НАБУ, САП і т.п. Отже, нам потрібні антикорупційні закони, які б, зокрема, передбачали нещадну кару, аж до довічного ув’язнення, для злочинців, які розкрадають кошти на оборону. Нашу вимогу ми адресуємо народним депутатам України.
Ще один фактор безперечної перемоги над ворогом – національний солідаризм. Українське має означати – найкраще – для кожного українця. Взаємоповага і взаємопідтримка повинні бути визначальними рисами спілкування громадян. Російська агресія об’єднала українців у боротьбі проти неї. Добровольці та волонтери першими стали на прю з агресором й донині демонструють суспільству зразки благородства та гідної поведінки. А що ми бачимо в повсякденному, т.зв. мирному житті, далеко від лінії вогню? Брутальні взаємопоїдання, огидні чвари, паплюження перед телекамерами, які ганьблять українську націю і руйнують Україну як державу. І здебільшого все це робиться заради того, аби дістатися до владного корита. Найганебніше явище, коли ті, хто «пробирався» до парламенту чи уряду під патріотичними гаслами і з благородними обіцянками, опинившись біля «годівниці», жирують на людській біді, розкрадають державу і водночас нічого не мають проти, аби їх вважали чи ще й називали націоналістами. Неважко спрогнозувати, яка б кара їх спіткала, якби вони потрапили на суд честі ОУН і УПА часів Бандери, Лебедя, Шухевича. Відверто кажучи, через безпринципних політиків, які називають себе націоналістами, та їхні «хапальні» інстинкти завдано великої репутаційної шкоди священній справі лицарів честі, якими завжди були українські націоналісти. Одне з найважливіших завдань КУН – відродити добру славу тих, чиїми нащадками ми є – українських націоналістів, які були аскетами й ідеалістами водночас, у наших нинішніх діях. Маємо керуватися Декалогом українського націоналіста, в одній із заповідей якого зазначено: «Не дозволиш нікому плямити ані слави, ні чести Твоєї Нації». 
Сьогодні настав наш час, час націоналістів бандерівського гарту, які обов’язково мають прийти до влади, яким би неймовірним це нині не здавалося. Маємо думати над цим, налаштовуватися на довготривалу, марудну працю, спрямовану на відродження духовності й моралі українця. Пам’ятаймо: годі сподіватися змін в Україні, поки не зміниться людина. Адже аморальність багатіїв при владі, яких чомусь у нас називають елітою, сягнула апогею, коли народ ознайомився з їхніми е-деклараціями. Якщо люди з мільйонними валютними статками байдуже спостерігають за дитиною, яка вмирає, бо в її батьків нема 30 тисяч доларів на операцію в Білорусі, вмирає і просить: «Я так хочу жити… Допоможіть», а багатіям не спадає на думку дати на порятунок дитячого життя кошти, які для них – крапля в морі, то це свідчить про їхнє моральне виродження. Найціннішим для держави має бути життя і здоров’я її громадян – складова національної безпеки. Невже під час війни, коли Батьківщина в небезпеці, багатії та олігархи, в ім’я життя нації та існування держави, не можуть переполовинити свої статки? Якщо не готові чи не сміють це зробити, то ми маємо їм допомогти.
Формування людини, яка б усвідомлювала себе українцем і пишалася цим, – річ складна і коштовна. Одна із її складових – інформаційна політика, яка в Україні, на жаль, просто відсутня. Оскільки вона належить до стратегічних завдань національної безпеки, то до її створення повинен долучитися Конгрес.
Як відомо, нема на світі країни, яка б здобула незалежність і розбудувала державу без всеохоплюючої ідеї класичного, неагресивного, високогуманного націоналізму. Отже, доля України – в наших руках.

XVI Збір Конгресу Українських Націоналістів