Голодомор не зламав

До Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу.

Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках. «Голодомор не зламав» – ані цих людей, ані наш народ.
Результатом Голодомору стали не лише понад сім мільйонів убитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.

24 листопада, 12.00. Український інститут національної пам’яті презентує проект «Незламні», що розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932–1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно. 
Місце: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (Київ, вул. Лаврська, 3).
13.00. У Києві розпочнеться триденне засідання Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience). 
25 листопада, 14.00. Лекція Заступника Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака на тему «1932–1933: як вбивали голодом Україну». 
Місце: Мініcтерство охорони здоров’я України (вул. Грушевського, 7).
18.00. Презентація документального фільму «Окрадена Земля».
Режисер-постановник фільму, канадець українського походження Юрій Луговий.
Фільм базується на раніше невідомих архівних документах, спогадах свідків Голодомору, в тому числі – із пограниччя з Росією.
Місце: Український дім (вул. Хрещатик, 2).
Національні пам’ятні заходи відбудуться в суботу 26 листопада.
О 14:30 вшанування біля Національного меморіалу жертв Голодомору у Києві (вул. Лаврська, 3) за участі свідків Голодомору, Президента України Петра Порошенка, очільників українських церков, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, представників дипломатичних установ, громадськості.
О 16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті». 
17:30–19:00 – Благодійно-просвітницька акція «Свічка пам’яті». 
Місце: Національний палац мистецтв «Україна» (вул. Велика Васильківська, 103)

…Запали свічку пам’яті.

«Нація і Держава», №11 від 25 листопада 2016 р.