Трагедія Бабиного Яру

Найсимволічнішим відтворенням трагедії Бабиного Яру є цей пам’ятник – пам’ятник убитим нацистами восени 1941 року дітям, який постав неподалік від виходу зі станції метро «Дорогожичі». Нелюди розстрілювали єврейських дітей разом із їхніми дорослими родичами. Скільки тоді загинуло ангельських душ, невідомо, та йдеться про тисячі, а може й про десятки тисяч діток, оскільки німецькі документи стверджують, що лише протягом 29–30 вересня 1941 року каральні гітлерівські підрозділи розстріляли в Бабиному Яру близько 34 тисяч євреїв. Серед них було багато дітей, адже гинули сім’ями.
Точна кількість жертв невідома. Адже Бабин Яр став місцем страти не лише євреїв, а й українців, ромів, військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, душевнохворих, учасників антигітлерівського підпілля. Так, у Бабиному Яру розстріляно понад 620 членів ОУН, у їхньому числі – відому поетесу і діячку національно-визвольного руху Олегу Телігу. Вважається, що впродовж двох років нацистської окупації в Бабиному Яру знищено до 150 тисяч осіб.
В останні дні вересня в Україні відзначають 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру – спільного горя всіх людей, які живуть на вкраїнській землі. Єврейський та український народи пережили Голокост і Геноцид – вівісекцію за національною ознакою. Маємо пам’ятати про жертви доктрини звироднілих істот і – бути пильними.

«Нація і Держава», №9 від 29 вересня 2016 р.