Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо політичної кризи в Україні та її подолання


З А Я В А

Конгресу Українських Націоналістів щодо чергової політичної кризи в Україні та її подолання

Українська нація на Майдані Гідності підняла на небувалі висоти Волю, Правду, Гідність та Справедливість, створивши нові стандарти суспільно-громадських відносин та самоорганізації, інтелектуальності, пасіонарності та креативності, вимагаючи сутнісних стратегічних змін в державі. «Сцена» Майдану вчергове прихватизувала український політичний олімп старими та новоствореними кланами під прикриттям політичних партій та популістських гасел. Їх об’єднують не ідеологія, програми та ідеї розвитку держави і суспільства для добробуту кожного українця. Їх згруповують меркантильні, клептократичні інтереси безмежного  власного збагачення, символом якого став «золотий батон».  В результаті:

  • осідлані та вдосконалені новою владою корупційні схеми Януковича-Азарова продожують витискати останні соки із  бюджету та кишень простих українців;
  • імітація реформ, саботаж люстрації, безкарність корупції;
  • зубожіння українців через падіння курсу гривні, стрибкоподібне зростання цін, стрімкий ріст тарифів на тепло, електрику, воду, комунальні послуги, та, врешті решт,  воєнну агресію Росії;
  • безкарно продовжують жирувати поплічники Януковича, блокуються розслідування щодо замовників та безпосередніх убивць Небесної Сотні, економічних злочинів попереднього режиму;
  • натомість десятки українських патріотів кинуті за грати, тривають обшуки у націоналістів, допити керівників націоналістичних партій і організацій, здійснюються спроби дискредитувати добровольчий і волонтерський рухи.

Головною світоглядною перешкодою в розбудові української держави та системи формування здорової ідеологізованої громадсько-політичної системи, яка  дбала би про кожного українського громадянина,  стала успадкована від комуністичної імперії вульгарно-матеріалістична парадигма про те, що духовість людини є продуктом матеріальних  обставин.  Походженням із большевицько-комуністичної системи, така парадигма продовжує культивуватися більшістю української еліти, політичними партіями та громадськими рухами. Вона затоптує будь-які нові, живі духовно-будівничі паростки національного організму. Культивування ідей типу «політика – концентрований вираз економіки», «матеріальний добробут — понад усе» та їм подібні, ведуть до відмирання духовних первнів розвитку людини, нації та держави, в т.ч. її економіки і фінансів.

Корупція, що пронизала все сучасне українське суспільство –  породжена вульгарно-матеріалістичним большевизмом та родом з комуністичної епохи.  Лише в часи СССР – безкарна корупція була виключною привілегією компартійно-комсомольсько-совєтської  бюрократії. Сьогоднішня корумпована кланово-державна бюрократія – фізично і ментально походженням із часів СССР.

Тому сьогодні Україна опинилася перед  зовнішніми та внутрішніми викликами, які становлять загрозу для самого існування української нації та держави. Але простою зміною персон на владних вершинах проблем не вирішити. Тому використовуючи Українську національну платформу як базу для формування нового типу українського державно-політичного діяча та координації зусиль націоцентричних ідеологічних партій та громадських організацій нинішніх умовах ми домагаємося:

  1. Деолігархізації політичної та економічної системи, забезпечення громадянам рівних можливостей, створення атмосфери нетерпимості до корупції через   утвердження в суспільстві високих національних духовних та морально-етичних принципів Правди та Справедливості, як джерела  розвитку фінансово-економічної системи держави — добра людини, родини, нації, держави.
  2. Формування державної служби не лише за критеріями високофаховості, але, найперше, патріотизму та порядності з  обов’язковим проходженням випробовувань з історії української державності, державної мови, з використанням найсучасніших методів психоаналізу та тестування для окреслення морально-етичного та психофізичного портрета кандидатів.
  3. Негайного введення воєнного стану на частині території України та визнання Криму та Донбасу тимчасово окупованими територіями з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
  4. В міжнародній політиці:

а/ визнання на  міжнародному рівні Російської Федерації державою-агресором у  відповідності до норм Статуту ООН та з урахуванням положень Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року;

б/ переходу до Будапештського формату переговорів за участю країн-гарантів меморандуму 1994 року з залученням Польщі, Швеції та інших зацікавлених країн за їхньою згодою;

в/ негайного формування пакету вимог репарацій та відшкодувань збитків нанесених Росією через окупацію Криму та частини Донбасу згідно положень міжнародного права.

5. Концентрації зусиль держави на форсованому посиленні нашої обороноздатності:

а/ ефективному форсованому реформуванні армії та військово-промислового комплексу;

б/ демонополізації становища Укроборонпрому та сприянні розвитку приватних ініціатив виробництва новітньої військової техніки та озброєнь, як одного із важливих факторів збереження незалежності та цілісності нашої держави, росту економіки та створення нових робочих місць;

в/ законодавчо забезпечити та створити при Верховній Раді України Національної комісії громадянського контролю за реформуванням та розвитком  збройних сил України. Укроборонпрому та Укрспецекспорту;

г/ повернення статус кво Нацональній гвардії України, виведення її із складу МВС, підготовка та прийняття окремого закону про НГУ щодо  відновлення та вдосконалення функцій, які вона виконувала до свого розпуску у 2000 році та корекцією сучасного воєнного досвіду з можливим прямим підпорядкуванням парламенту.

6. Відставки діючого Кабінету міністрів та керівництва НБУ та новопризначення відповідних посадових осіб після широкого громадського обговорення а не закритих кулуарних домовленостей Президента, Прем’єр-міністра та парламентських партій.

7. Націоналізації усіх бізнес структур з часткою державної власності Російської федерації в статутному капіталі, негайного законодавчого забезпечення введення спеціального режиму контролю за діяльністю окупаційного бізнесу на території України на період окупації частини території України державою-агресором.

8. Дебюрократизаціх та дерегуляції – демонтаж корумпованої системи державних сервісів, дозволів, ліцензій, заборон та перепон в діяльності бізнесу та громадян

9. Зменшення кількості та вдвічі ставок обов’язкових податків та зборів, спрощення їхнього адміністрування, як складової детінізації економіки та створення сприятливого інвестиційного клімату.

10. Приватизація нерентабельних державних підприємств із збереженням у державній власності стратегічних та рентабельних, особливо Одеського припортового заводу, який є не лише виробником аміаку та карбаміду але й перевалочним морським терміналом магістрального аміакопроводу, через який відгружають на експорт не лише українські але й російські виробники. Перераховувати 50 відсотків надходжень від приватизації у спеціально створений інвестиційний фонд кредитування стартапів малого і середнього бізнесу.

11. На противагу імітації та саботажу реформ, як способу самозбереження корумпованої системи, тотальне функціональне та кадрове перезавантаження МВС, податкової, митниці, судів (які перетворилися в ієрархічні, територіально розгалужені та вертикально інтегровані корумповані структури) шляхом поетапної ротації (1/4 кадрового складу кожних шість місяців) — звільнення працівників та проведення відкритих, під контролем громадськості конкурсів набору на службу в новостворювані  державні органи, з використанням найсучасніших методів психоаналізу та тестування.

12. Ліквідація Генеральної прокуратури України як пережитку сталінської каральної машини та сучасного мозгового центру організації та кришування корупції із одночасним створенням Національного бюро розслідувань та передачею функцій державного обвинувачення в судах Міністерству юстиції України.

13. Забезпечення ефективної та прозорої діяльності новостворених антикорупційних органів  та притягненням до відповідальності усіх організаторів та учасників корупційних схем, які привели до зубожіння держави та громадян.


Голова Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь