Заява Конгресу Українських Націоналістів з нагоди Дня Гідності та Свободи!

Сьогодні, 21 листопада, ми, українці, в усьому світі  відзначаємо народжену  з глибини віковічних прагнень українського народу, одну із найзнаковіших, величних, піднесених та одночасно глибоко трагічних подій новітньої історії Української Держави  — День Гідності та Свободи.

«Куди йдеш, дитино, посеред ночі?» —  запитав батько в дочки, 18-річної студентки Могилянки, яка виходила з дому о другій годині в ніч 21 листопада 2013 року. «Іду Україну рятувати!!!…» І свідченням є те, що відбувалася ця подія на світанку великого християнського свята — Собору Архистратига Михаїла, воєначальника Небесних сил та покровителя Києва.

Так, українська нація вийшла на Майдан Гідності, бо палко прагнула жити в правовій європейській цивілізованій державі. Жити в Україні, без всеохоплюючої корупції та системного пограбування бюджету – народної державної каси, в Україні без кримінально-олігархічних кланів та злодійкуватих, лицемірних політиків, продажних прокурорів, міліцейських чинів та суддів, в Україні, в якій влада, делегована народом, дбає про інтереси та добробут громадян, суверенітет і розвиток держави. Однак, час, що проминув після Майдану Гідності -виявив провалля між цінностями  мільйонів народного Майдану та політиків, які намагалися очолити народний протест. Ціллю переважної частини цих політиків було змусити кліку Януковича поділитися владою та частиною пирога – державного бюджету та власності.

Сьогодні Україна опинилася на зламі, заплативши та продовжуючи платити за  свою свободу та незалежність величезну ціну: покаліченим українським студентством 30 листопада, життями Героїв Небесної Сотні, десятками тисяч убитих та поранених українських добровольців, військовиків, волонтерів та простих мирних жителів, мільйонами біженців через збройну агресію Росії в Криму та на Донбасі.

З кожним днем  посилюється протистояння цінностей та цілей нації, громадянського суспільства із «цінностями»  більшості представників влади. Ми усвідомлюємо, що новий Майдан може нести небезпеку для української державності.  Але ми не матимемо вибору, якщо діючі владноможці не знайдуть в собі сили виконувати волю суверена влади — народу та притягнути нарешті  до відповідальності грабіжників та казнокрадів, які походженням із кланів Кучми-Януковича та які в умовах війни продовжують обкрадати народ і державу, систематично зраджувати національні інтереси, а дехто — відкрито працювати на ворога.

Величезна відповідальність випала і нам, простим громадянам. Наша відповідальність – всіма доступними методами вичистити українську владу від  морально звироднілих посадовців, депутатів, мерів, прокурорів, поліцейських, суддів та інших чиновників, вперто і послідовно змінювати духовні сутності та механізми функціонування інститутів державної системи. Інакше  — ми втратимо державу, власну гідність, свободу та майбутнє наших дітей. Інакше — не переможемо агресора, не відновимо цілісність нашої держави.

Свобода, Гідність, Честь, Справедливість, Побратимство, Любов до Батьківщини та віра в Бога – ментальні домінанти, які народжують героїв, ведуть український народ через тисячоліття страждань і перемог, незліченних жертв та духовних злетів.

Герої не вмирають! А живі зобов’язані бути достойними Героїв, які поклали своє життя за свободу та незалежність України!

Слава Україні!

Героям Слава!


Голова Проводу Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь