Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо завершення першого етапу е-декларування в Україні

Завершення  першого етапу е-декларування українських депутатів та чиновників викликало в суспільстві шок, співставний хіба що із станом після Чорнобильської катастрофи та занурило громадянський загал у стан фрустрації. Суспільство зіштовхнулося із  лицемірством, цинізмом, жлобством, хворобливою жадобою до накопичування та кічу в середовищі т.з. політичної, державно-службової, прокурорсько-поліцейської та суддівської «еліт», пізнало ницість її морально-етичного падіння.

«Колекції» квартир, земельних ділянок, будинків, автомобілів, годинників, картин, стародруків, монет, марок, вин, церква та мощей святих, тонни готівки переважно в іноземній валюті виявили провалля морального зубожіння «державно-політичної верхівки», особливо на тлі доведеної до жебрацького стану абсолютної більшості українських громадян, мужності та безкорисливості українських воїнів, добровольців, волонтерів, які воюють та вмирають за свободу та незалежність України на фронті.

Зберігання «нашими можновладцями» величезних грошових статків не на банківських рахунках, а у готівці в іноземній валюті завдало значної шкоди фінансово-економічній та банківській системі держави та її авторитету на міжнародній арені. Україна для них виявилася чужою, а народ лише інструментом особистого збагачення. Мало того, неймовірні багатства задекларували не лише високопосадовці та парламентарії. Готівковими мультиміліонерами виявилася значна частина рядових прокурорів, слідчих, суддів та інших чиновників.

Такий штиб валютного фінансово-готівкового життя переважно в іноземній валюті наших посадовців потребує не лише ретельної перевірки законності походження їхніх статків та сплати податків. Він не лише завдає непоправної шкоди всій фінансово-банківській системі держави, в геометричній прогресії поглиблює недовіру до української гривні та українських банків, підриває основоположні підвалини держави,  а й розхитує фінансово-економічну систему України в часи війни. Хто інвестуватиме в Україну, якщо голова її Національного банку не довіряє банківській системі, яку сама контролює? Адже готівка, перебуваючи на рахунках в банках, а не на руках в чиновників, могла б всі ці роки працювати на українську економіку та поповнювати бюджет, сворювати нові виробництва та забезпечувати гідну роботу тисячам українців, які вимушені, щоб прогодувати своїх дітей, батракувати за кордоном.

Конгрес Українських Націоналістів вимагає:

  1. Відповідальним органам вжити негайних заходів щодо перевірки протягом не довше шести місяців походження статків та сплату податків усіх без винятку е-декларантів першого етапу декларування та в разі виявлення незаконності походження доходів та несплати податків притягнути винних до відповідальності, передбаченої чинним законодавством.
  2. Законом України зобов’язати усіх чиновників, депутатів усіх рівнів, прокурорів, поліцейських, суддів, інших держслужбовців та членів їхніх сімей, які підпадають про закон про е-декларування, зберігати заощаджені грошові кошти у сумі від 100 тис.грн. виключно на рахунках державних українських банків, попередньо перевівши 80 відсотків коштів на приватних банківських рахунках у гривню.

Дуже влучно зазначив один  із найвищих моральних авторитетів сучасної України та лідерів групи «1 грудня»,  Його Блаженство Любомир Гузар: «Джордж Вашингтон, коли за свою країну боровся, віддав все, що мав. Купував солдатам на ці гроши їжу, одяг. А у нас жебраки жебраків годують, одягають, гинуть за свою Батьківщину. А ці… Немає слів. Всю свою розкіш ці люди повинні негайно віддати солдатам, вдовам, дітям і біженцям. І на колінах перед ними стояти».

Сьогодні в руках громадян – виборців доленосна та відповідальна місія —  вичистити українську владу від  морально звироднілих посадовців, депутатів, мерів, прокурорів, поліцейських, суддів. Інакше ми втратимо державу власну гідність і майбутнє своїх дітей. Інакше не переможемо агресора, не відновимо цілісність нашої держави.

Злодійкуватий депутат та службовець може стати лише патріотом власної кишені, а не народу та держави. Тож для них назавжди має бути закритий шлях до влади. Тепер справа – за громадянами, за виборцями.

Нацією та Державою, як і честю та гідністю не торгують!


Слава Україні!

Героям слава!


Голова Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь