ПРОСТИ І ПРОЩАВАЙ

Конгрес Українських Націоналістів щиро сумує у зв’язку з непоправною втратою. Тринадцятого листопада 2017 року, на 82-му році життя,  несподівано відійшов у засвіти відомий громадсько-політичний діяч, один із засновників Конгресу Українських Націоналістів, соратник Слави Стецько, вірний син України, професор Львівської національної академії  мистецтва.

ЯРОСЛАВ  УЛЬГУРСЬКИЙ

Він народився 24 серпня 1936 р. у селі Щеп’ятин, Томашівського району  Польщі в українській  патріотичній, християнській родині  Євгенії та Олекси Ульгурських, яка віддано служила українській справі. Так, у боротьбі за волю України в лавах Української Повстанської Армії загинули батько  покійного та рідний дядько. Під час операції «Вісла» родина Ульгурських змушена була залишити рідне село та переїхати на Львівщину.

1961року Ярослав закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, де залишився працювати як талановитий мистець. Протягом 1989-2001 р.р. завідував кафедрою проектування  інтер’єрів ЛНАМ.

Ярослав Ульгурський залишив по собі вагомий творчий спадок. Серед його найважливіших творів – проект будинку-музею та оформлення експозиції видатного українського композитора Миколи Леонтовича в родинному селі Марківка Вінницької області, який був завершений у 1977 році, а також проекти експозицій музею Івана Франка у Львові, Музею Релігії та Історичного музею. У творчому доробку Ульгурського – портрети українських національних героїв, провідників Степана  Бандери, Ярослава  Стецька, Слави Стецько та інших відомих діячів українського національно-визвольного руху.

Відзначений державною нагородою «Відмінник освіти України», лауреат премії Держбуду України за проект та оформлення інтер’єрів. За  сприяння  у відродженні єдиної помісної Української церкви Київської традиції Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет  нагородив Ярослава Ульгурськогоорденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого  ІІІ ступеня.

Задовго до відновлення Незалежності України Ярослав Ульгурський належав до  когорти української  патріотичної інтелігенції, яка своєю непохитною позицією змагалася за відновлення Української Держави і своїм прикладом наближала цей  Великий день.

У 1990 р. Ярослав Ульгурський познайомився  із Славою Стецько і став її вірним побратимом, вступивши до лав Конгресу Українських Націоналістів. Належав  до складу найвищого керівництва партії, як моральний авторитет Конгресу,  очолював Етичну комісію Конгресу Українських Націоналістів.

Перебуваючи в поїздках на Львівщині, Слава Стецько завжди зупинялася в родинній оселі Ярослава Ульгурського. Дім цієї сім ї гостинно зустрічав  багатьох українських націоналістів, таких як професор Омелян Кушпета із Нідерландів, професор Григорій  Васьковичіз Німеччини та інших.

Як справжній подвижник, він жив і творив для української нації та її держави.  І відійшов в інший світ з думою про майбутнє України. Сумуючи  разом з рідними та  близькими друга Ярослава, ми схиляємо голови перед його світлою памяттю, щиро співчуваємо його  дружині Ганні, дітям  Євгенії та Назареві, усім рідним, як і нині перебувають у великій скорботі. Молимо Всевишнього, аби оселив Його душу там, де праведні спочивають.

Прости і прощавай, друже…

Голова Конгресу Українських Націоналістів             Степан Брацюнь