Заява Конгресу Українських Націоналістів про поглиблення олігархізації України після Революції Гідності


Всі події в країні і вчинки тих, хто обтяжений владою та впливами, сьогодні слід аналізувати на тлі невинних жертв, покалічених тіл та зруйнованих хат. І, на жаль, далеко не всі з нас витримують це випробування. («Не даймо сліпій ненависті запанувати над нами» із звернення Ініціативної групи «Першого грудня»,  25 Лютого 2017 року)

Однією із головних вимог Майдану Гідності була деолігархізація країни. Та на жаль, вкотре справдилося пророче від  Отто фон Бісмарка:  революції задумують романтики, здійснюють фанатики, а їхніми результатами користуються негідники. Тому:

  1. Незнищенні творчі сили української нації, які, відродившись в горнилі Революції Гідності,  зупинили воєнну агресію Росії, вилонивши із кращих серед кращих добровольчий та волонтерський рухи, відбудовують руїну Збройних сил України, живлять розвиток громадянського суспільства, розвивають політичний, реформаторський та антикорупційний рухи, долаючи шалений спротив олігархату та підконтрольної йому корумпованої номенклатури.
  2. Та незважаючи на певні успіхи громадянського суспільства в реформуванні держави, частина українських олігархів, «заприсягши на вірність» ідеалам Майдану, використовуючи маніпулятивні технології, а то й відвертий обман, знову захопили Верховну раду України, підпорядкували виконавчу та судову владу, намагаються через керівництво Національного агентства з запобігання корупції дискредитувати продуктивну практику е-декларування, саму ідею боротьби з корупцією.
  3. Вони осідлали та продовжують використовувати корупційні схеми дерибану бюджету урядів Януковича-Азарова, тотального контролю над найприбутковішими галузями економіки для отримання додаткових надприбутків,  напрацювали нові, як то торгівля і контрабанда з окупованими Росією територіями Донбасу та Криму,  спекуляції на більш ніж трьохкратному падінні курсу гривні, рефінансування проблемних банків за відкати, псевдобанкрутство понад 80 українських банків і жодного російського, з дерибаном людських депозитів та виведенням коштів за кордон, зберіганням сотень тон готівки висопосадовцями, як прояв «високого національно-державницького патріотизму» та багато інших.
  4. Значне зубожіння  абсолютної більшості громадян не  зупинило олігархічну владу перед спокусою залізти простим громадянам ще глибше у їхні кишені через необґрунтоване багаторазове підвищення цін на газ, електроенергію, тепло та комунальні послуги за умов відсутності конкуренціїї постачання товарів і послуг. Апогеєм цинізму стало нещодавнє рішення збирати додаткові кошти за підключення до газових мереж та їхнє використання.
  5. Усвідомлюючи, що так нахабно грабуючи народ в умовах війни, коли на фронті щоденно вбивають і калічать наших воїнів та мирних громадян, олігархам важко буде зберегти свою владу в демократичний спосіб через вибори, вони, продовжуючи зачистку добровольчого руху, перейшли до знищення  позапарламентських ідеологічних партій та антикорупційних громадських організацій, які можуть потіснити їхніх ставлеників на майбутніх виборах. Тому Верховною Радою проголосовано зміни до законів України «Про політичні партії» та «Про запобігання корупції». Останній зобов’язав усіх антикорупціонерів та їхніх контрагентів, власників орендованих громадськими організаціями приміщень, друкарень, ба навіть прибиральниць, електриків та сантехніків, які працюють у них, подавати е-декларації на рівні з найвищими посадовими особами держави. Скажіть, хто після такого нововведення забажає офіційно працювати або продавати товари та надавати послуги антикорупційним громадським організаціям?
  6. Щодо політичних партій – усіх членів місцевих організацій політичних партій, що набули статусу юридичної особи, зобов’язали під виглядом боротьби з політичною корупцією сплачувати внески особисто через банківські установи. А якщо у селі немає банківської установи, а найближчий банк у райцентрі? «Законодавча новела» — щоквартально подавати в Національне агентство з запобігання корупції повну фінансову звітність усіх місцевих організацій політичних партій — юридичних осіб через головні офіси – спрямована на винищення  позапарламентських українських партій. І все б нічого – ми за боротьбу з корупцією. Але, як показав досвід збору фінансової звітності політичних партій – НАЗК зобов’язаний щоквартально прийняти від 100 до 200 тон паперу. Отже, платникам податків з легкої руки депутатів доведеться профінансувати будівництво сховища паперової звітності місткістю приблизно 5000 тон. Може, парламентарії сподівалися у цьому сховищі прилаштувати і свої тисячі тон готівки.
  7. Законодавці так квапилися зачистити політичних конкурентів, що забули врегулювати сплату членських внесків місцевими організаціями, які не набули статусу юридичних осіб. Їх у політсилах України – 70-90%. Вони позбавлені законом можливості відкривати банківські рахунки, але мають такі ж права, що й місцеві організації політичних партій — юридичних осіб.  Оскільки проблема сплати членських внесків та отримання внесків на підтримку місцевих організацій політичних партій – неюридичних осіб не врегульована Законом України «Про політичні партії»,   вони зобов’язані керуватися законом України   «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого  постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637.

Незважаючи на це, головний реалізатор державної антикорупційної політики, «особливо незалежний», призначений Кабінетом міністрів України — Національне агентство з питань запобігання корупції, з запалом береться до поборення політичної корупції. Закинувши перевірку законності набуття  мільйонів і мільярдів депутатами, міністрами та іншими високопосадовцями, належної сплати ними податків  (сьогодні Національне агентство перевіряє аж близько 50 е-декларацій високопосадовців із близько 150 000 поданих), успішно проваливши, ймовірно не без «допомоги» тих же високопосадовців другий етап е-декларування.

НАЗК розпочинає строчити протоколи про адміністративні правопорушення на позапарламентські партії. Та так поспішає «високофахово» виконати політичне замовлення влади, що забуває вказати в адмінпротоколі назву закону, який порушили політичні партії, а також, що Національне агенство має на увазі саме Закон України, а не іншої держави. Відповідачу лише доводиться гадати: який закон порушено, та якої держави – Франції, Іспанії, чи, може, Російської Федерації? В Печерський районний суд міста Києва терміново передаються без рішення НАЗК, як колективного органу, що передбачено законом України «Про запобігання корупції», за підписом лише Голови НАЗК п. Наталії Корчак адмінпротоколи про адміністративні правопорушення партії Конгресу Українських Націоналістів,  «Укроп» та ін. з вимогою конфіскувати не через банківські установи та не особисто внесені через банк членами партій членських внесків місцевих організацій – неюридичних осіб, що взагалі не врегульовано та не передбачено нині діючим законом України «Про політичні партії».

Зауважимо, що Конгрес Українських Націоналістів – фундатор відновлення новітньої Української держави, що був створений Організацією Українських Націоналістів, яка за 50 років до створення Конгресу організувала та очолювала Українську Повстанську Армію.

У випадку з Конгресом нещодавно  відбулася детективна історія з ознаками організованої кримінальної змови посадових осіб НАЗК та судді Печерського районного суду міста Києва Тарасюк К.Є. Засідання судового розгляду двічі переносилося суддею: з 22 на 24 березня 2017 р., через необхідність залучення відповідачем адвоката, та з 24 на 31 березня 2017 року, через хворобу відповідача. Про останнє рішення судді про перенесення судового засідання на останній день березня повідомила відповідача помічник судді. Відповідачем за вимогою помічника судді була написана розписка про те, що він повідомлений про час та місце розгляду судової справи 31 березня 2017 р. Однак з’явившись в належний час у Печерський суд, відповідача та його адвоката повідомили, що суддя  Тарасюк К.Є. винесла рішення Іменем України чи то 22, чи то 24 березня без судового розгляду. Відповідач та його адвокат також виявили, що рішення судді щодо перенесення початку розгляду справи на 31 березня та згадувана розписка зникли із судової справи.

Що змусило суддю в кращих традиціях кримінальної епохи Януковича-Портнова прийняти неправосудне рішення, наважившись на дії, що носять ознаки  службового підроблення (ст. 366 КК України), інші грубі порушення чинного законодавства? А  все дуже просто. Адже саме  Національне агентство зобов’язане перевіряти доброчесність е-декларації судді та в разі виявлення порушень отримувити пояснення від декларанта, а в разі виявлення ознак кримінального правопорушення е-декларантом, передавати відповідні матеріли в Антикорупційну прокуратуру, НАБУ, інші правоохоронні органи. Тому просимо вважати нашу Заяву-звернення також заявою про вчинення злочину, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Один із лідерів та моральних авторитетів України, співзасновник Ініціативної групи «Першого грудня», кардинал Любомир Гузар стверджує, що раба можна купити, а вільну, свобідну людину – лише вбити. Певно, наші корумповані олігархо-можновладці забули, що Бог подарував високодуховним та свободолюбним українцям чорнозем. І допоки матимемо окраєць хліба та ковток джерельної води – нас не поставити на коліна, не перетворити, перефразовуючи геніального Івана Франка, у облудливо покірних рабів, усякому, хто зрадою й розбоєм скувати хоче нас, бо заприсяг на вірність. Українці завжди були, є і будуть вільними людьми, бо Бог, Свобода та Гідність для нас найвищі цінності поза межами Життя і Смерті.

Слава Україні!

Героям Слава!


Провід Конгресу Українських Націоналістів

(Рішення від 07.04.2017 р.)

За дорученням Проводу Голова Проводу

Конгресу Українських Націоналістів

Степан Брацюнь