ДОБРОБАТИ — СЛАВА УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 березня, Україна відзначає День українського добровольця.

Рік тому його встановлено рішенням Верховної Ради як данину величному чину  українських героїв, які саме 14 березня 2014 року першими стали на прю з ворогом і – гинули першими за свободу рідного народу,  за незалежність і територіальну цілісність Української держави.

Прямо з Майдану, провівши в останню дорогу Героїв Небесної Сотні, вони вирушили на Донбас – без зброї та військового спорядження, але з беззавітною любов’ю до України та вірністю її народові.  Завдяки подвигу перших добровольчих батальйонів країна змогла провести мобілізацію та відродити знищені проросійським режимом Януковича Збройні Сили України. І тисячі українців, за прикладом перших, пішли до військкоматів, аби добровільно, не чекаючи повістки, стати до лав оборонців Держави. А тисячі інших патріотів добровільно стали волонтерами, створивши надійну опору воїнам.

Статус бійця добробата вивищував моральні та громадянські якості воїна, гідного спадкоємця слави наших великих попередників – запорозьких козаків, які століттями боронили Україну і мали це за велику честь, Українських Січових Стрільців, чий Легіон  теж формувався виключно на добровольчих засадах, Української Повстанської Армії —  Армії без держави, вояки якої свідомо йшли на самопожертву в ім’я України, а її забезпечення повністю взяли на свої плечі звичайні українці. Така наша національна традиція – покладатися лише на власні сили, коли вирішується доля нації та її держави

Сьогодні кожен українець має пам’ятати, що саме завдяки  мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму добровольців вдалося зупинити російського агресора. Ми знаємо, що повна й остаточна перемога над ворогом буде за нами, як знаємо і те, що навіть у час переможного тріумфу, свій  перший низький поклін і пошанування ми віддамо добробатам.

Вітаємо  вас, наші герої, подвижники національної справи, з Днем українського добровольця. Зичимо вам здобути перемогу над ворогом і з притаманною вам енергією та самопосвятою приступити до перетворення нашої країни в квітучу державу, якою буде захоплюватися світ.

Слава Україні!                                                    Героям слава!

Степан Брацюнь,

Голова Конгресу Українських Націоналістів