ПРОСТИ І ПРОЩАВАЙ

Конгрес Українських Націоналістів з глибоким сумом повідомляє, що 30 листопада 2018 року, на 86-му році життя відійшов у засвіти голова Запорізької обласної організації Конгресу, вірний син України Василь   ТИМЧИНА.

Безмежна відданість друга Василя Батьківщині закорінена в традиціях його роду. Він народився 15 лютого 1933 року в селі Смолин Немирівського району, що на Львівщині, в багатодітній патріотичній сім ї. Його батько Федір Тимчина – січовий стрілець Армії ЗУНР, адютант головнокомандувача  Чорноморського флоту УНР (1918-1920 рр)плекав у свідомості сина паростки бунтарства проти поневолювачів українського народу. В українській народній школі формувались його переконання.

Юний Василь навчався у Львівській зооветеринарній школі, служив у армії, після демобілізації здобував спеціальність у Мелітопольській агропромисловій академії, випускником якої, з дипломом інженера-механіка, став у 1963 році. Працював на відповідальних посадах на підприємствах Херсонщини.

З 1989 року Василь Тимчина, пам’ятаючи заповіт батька, долучається до громадсько-політичної діяльності. Він – один із організаторів відродження українського козацтва, в лавах якого 5 січня 1995 року йому присвоєно звання козацького полковника.

1995 року в Запоріжжі створено і зареєстровано обласну організацію Конгресу Українських Націоналістів, головою секретаріату якої став друг Василь Тимчина. А з січня 2000 року він – незмінний голова Проводу ЗОО КУНу.

Як керівник обласної організації, друг Василь проявив себе і як подвижник нації, і як талановитий організатор діяльності Конгресу. Він багато зробив для єднання національно-патріотичних сил на Запоріжчині і як провідник ЗОО КУНу, і як член правління ОО ВУТ «Просвіта», заступник голови Товариства «Україна – Світ», заступник голови Запорізької кошової управи Братства ОУН і УПА.

Ще недавно побратими з КУНу сердечно вітали друга Василя,сповненого сил і завзяття, зі святами. Та доля – невмолима…

Сумуємо… Пішов із життя один із найавторитетніших діячів Конгресу – наш друг, побратим, подвижник нації. Щирі почуття висловлюємо рідним, близьким покійного, розділяємо з ними їхню печать втрати.

Молимо Всевишнього, аби оселив його душу там, де праведні спочивають. Прости і прощавай, друже.


Степан Брацюнь,

Голова Конгресу Українських Націоналістів