«РОСІЙСЬКА ЗАГРОЗА Є УНІВЕРСАЛЬНА». ЯРОСЛАВ СТЕЦЬКО

У статті «Росія і Захід» Я. Стецько наголошує: «… ніколи не будемо втомлені повторювати: російську імперію треба знищити, щоб врятувати світ від загибелі й забезпечити всім народам вільне життя в своїх національних самостійних державах. Смертельною помилкою для Заходу буде його втручання в побудову нового життя й ладу визволених народів на руїнах московсько-большевицької імперії. Ніхто не має права змушувати поневолені народи приймати, замість визволення, нову форму російської імперії, що при помочі Заходу мала б прийти в заміну большевицького режиму… Не стане російського колоса, буде лише російська держава в її етнографічних кордонах. А російський нарід так, як кожен інший, буде користуватися тими самими правами, що    всі інші народи без упривілейованого права вето». Надалі Я. Стецько зробить глобальний і одночасно рентгеноточний висновок: «Російська загроза є універсальна, тому до боротьби проти неї мусить стати весь світ!»


Перезагрузка неможлива. Нова стара імперія


Карабах, Придністров’я, геноцид чеченців в Ічкерії, воєнна агресія та розчахнення Грузії через фактичну окупацію Південної Осетії та Абхазії, війна проти України, анексія Криму та окупація частини Донбасу лише підтверджують глибоке усвідомлення Ярославом Стецьком та очільниками ОУН незмінних впродовж століть  сутностей московської зовнішньої політики – агресії, руйнування, поневолення, визиск, фізичне знищення.

Провідник ОУН та голова АБН дає вичерпну відповідь на психофізичне, ментальне походження  ілюзій США та Євросоюзу щодо можливостей «перезавантаження» відносин із посткомуністичною Росією. Він передбачав утопічність та загрозу для всього світу ідеї налагоджування із Московщиною, яка й після першого етапу розпаду залишається тюрмою народів, дещо зменшеною – але імперією, цивілізованих взаємовигідних відносин та співпраці. «Більшим ворогом Заходу, ніж сам большевизм, є його страх перед Росією. Цей страх паралізує волю, цей страх диктує шукання компромісів, він, врешті, внеможливлює всякі серйозні протизаходи, які були б спроможні здержати й елімінувати російську агресію».

Чінгізхан вперше в історії людства поставив перед собою завдання завоювати увесь світ. Саме тьми-орди внука Чінгісхана Батия підкорили фіно-угорські народи, які заселяли величезні простори від Уралу до Тмутараканського руського князівства, в майбутньому Тверську, Рязанську й Московську землі. Його спадкоємці в Кремлі і в 21 ст. не можуть позбутися комплексу Чінгісхана: «Західний світ забуває, що кожну нову фазу російського загарбницького імперіялізму супроводжує якась чергова облудна ідея «ущасливлювання» світу Росією. Позавчора це був «захист православ’я» перед ісламом і католицизмом, вчора – «оборона слов’ян» (панславізм), а сьогодні – вже «оборона» ісламу, «визволення колоніяльних народів» західних імперій, «визволення трудящих всього світу» (світова комуністична революція) і т. д. Водночас з фікцією «ущасливлювання» світу йдуть морди і розбої, голод і смерть, темрява й руїна» — прозірливо припечатує Ярослав Стецько півстоліття тому. Сьогодні в арсеналі у РФ чергові ідеї «ущасливлювання»: «защита русскоязичного населения», «руський мір», для мусульманського світу — «ісламський халіфат», для внутрішнього вжитку – протидія загрозам США та НАТО. І все це задля маніакальної ідеї з клептократичним, паразитарним присмаком – панування над світом під прикриттям чергового «месіанського» фейку.Тероризм сконструйований КГБ СССР


«Нинішній міжнародний тероризм був запліднений на Луб’янці в штаб-квартирі КГБ після шестиденної війни на Близькому Сході в 1967 році. В ході цієї війни Ізраїль принизив двох самих важливих союзників СССР на близькому Сході». Про це свого часу переконливо розповів найвисокопоставленіший розвідник-перебіжчик із країн т. зв. Варшавського договору, генерал-полковник Іон Пачепа — колишній високопосадовий керівник Секурітате, шеф її зовнішньої розвідки, радник румунського комуністичного «вождя» Ніколає Чаушеску.

Генерал Пачепа у книзі «Дезінформація», яку він написав у співавторстві з Дональдом Рилчаком, що вийшла російською у 2016 р., згадує розмову з генерал-полковником Александром Сахаровським, який протягом 15 років очолював радянську зовнішню розвідку — перше головне управління КГБ. Пачепа  згадує  сказане Сахаровським: «У сучасному світі, коли ядерна бомба зробила використання військової сили застарілими, тероризм повинен стати нашою головною зброєю». У 1968-78 роках російські служби безпеки, створені під наглядом Сахаровського, щотижнево відправляли два вантажних літаки із зброєю для палестинських терористів у Лівані. В архівах Штазі (Міністерства держбезпеки НДР) є документ про відправлення в Ліван лише в 1983 році автоматів Калашникова і боєприпасів до них на майже два мільйони доларів. Комуністична Чехо-Словаччина направила для ісламських терористів 1000 тонн вибухівки Семтекс, якої могло б вистачити на 150 років.

Генерал Пачепа також згадує, що в 1971 році генерал Сахаровський показав йому в своєму кабінеті карту, яка червонілася маленькими прапорцями. «Це мій винахід», — похвалявся Сахаровський. Як виявилося, кожен прапорець позначав захоплений терористами цивільний літак.

За планом, розробленим КГБ СССР, терористи зайнялися захопленням авіалайнерів: лише впродовж 1969 року Організація Визволення Палестини, яка фінансувалася з Луб’янки та спецслужбами країн т. зв. Варшавського договору, захопила 82 цивільних літаки.

Автор книги «Дезінформація», знаючи глибоко систему комуністичних спецслужб зсередини, приходить до такого висновку: «Варварський КГБ, за час своєї влади, знищив 20 мільйонів людей у своїй країні та ще 70 мільйонів у всьому комуністичному світі, не тільки вижив, але і перетворив сучасну Росію в першу в світовій історії диктатуру, якою управляє держбезпека. Якщо в роки холодної війни КДБ був державою в державі, то тепер він сам став державою, а Путін виявився найбагатшою людиною не тільки в Росії, але й у всій Європі». З погляду генерала Пачепи, в арабському світі Кремль продовжує ту ж політику, що і в часи Андропова – підтримує та унапрямлює радикальні і терористичні угрупування.

США, країни Євросоюзу та G20, весь світ повинен остаточно усвідомити — хто направляв авіалайнери в хмарочоси-близнюки у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Не ЦРУ чи Мосад,  як намагається дезінформувати світ Росія. Це була рука Москви! І сьогодні актуальне, написане Я. Стецьком в середині минулого століття: «Російська загроза є універсальна, тому до боротьби проти неї мусить стати весь світ!».Бути — чи не бути. На нафтовій голці


«Хто на Заході є послідовним, а не облудним демократом, той мусить стояти за розподіл російської тюрми народів на національні держави, мусить визнати кожному народові право на його національну державність, а не підтримувати поневолених народів через заміну тільки вивіски російського імперіялізму», – попереджував Я. Стецько у статті «Росія і Захід». «Коли Захід намагається заспокоювати російський нарід половинчастими ідеями і компромісами, … то він тим також на довшу мету нічого не досягне, бо це є потурання злу, злочинам, несправедливості і неволі, заохоченням інших до цього. Коли Захід проголосив би, що бореться в принципі проти всякого поневолення, за абсолютну справедливість і рівноправність для всіх народів без різниці раси, величини, багатства, релігії – тоді він притягнув би за собою всі позитивні, творчі елементи навіть серед російського народу і дав би моральну базу для спротиву злим елементам».

Через обвальне падіння цін на нафту у 2008 році та активне зростання видобутку сланцевого газу у США для клептократії КГБ-ФСБ на кін було поставлено взагалі можливість виживання Російської Федерації як єдиного географічного простору. Як зберегти з падінням доходів від торгівлі нафтою та газом образ мачо свого ставленика — президента Путіна і одночасно не втратити тіньові доходи? Як зберегти тотальну монополію поставок газу в Європу, і т. ч. значний політичний плив на Європейський союз. І тут у хід пішли старі, перевірені кагебівські методи реалізації глобальних багатоцільових спецоперацій: дезінформація, підкуп, дестабілізація цілих регіонів, диверсії, тероризм, війна.

Першою жертвою впали поставки туркменського газу, які через монополію Росії на транзитні потужності й до того продавався Туркменістаном не безпосередньо європеським покупцям, а через перекупку Росією. Останньою краплею терпіння туркменів став вибух газоперекачувальної станції, який, зрозуміло, був банальною диверсією. Правда, слід віддати данину передбачливості та далекоглядності туркменського керівництва. Воно, знаючи про «міцність» та «щирість» партнерських обіймів Москви, завбачливо домовилося з Китаєм та проклало магістральні газопроводи в Піднебесну. Весь турменський газовий експорт перенаправився у протилежному до Європи напрямку.

Війна Росії проти Грузії – нахабне порушення Московщиною міжнародного права та усталеної системи міжнародної безпеки, встановленої після Другої світової, мало на меті прозондувати здатність міжнародного співтовариства адекватно реагувати  на імперські зазіхання Москви. Повернути в Тбілісі тотальне зовнішнє керування часів Шеварднадзе, поламати плани президента Саакашвілі щодо вступу до НАТО, зупинити проект будівництва в обхід Росії газогону НАБУККО, який замислювався задля диверсифікації поставок у Європу, «показовий виступ» для  незалежних держав – колишніх республік СССР в разі їхнього бажання вирватися з орбіти Москви, тотальне промивання мізків та інфікація вірусом неоімперіалізму власних громадян – такі основні цілі воєнної спецоперації Росії. На жаль, міжнародне співтовариство екзамену на зрілість не витримало – агресор не був адекватно покараний.

Осиновим кілком у тіло «імперії зла» могли стати відмова США від поставок скрапленого газу та падіння внутрішніх цін до 100 дол. США за 1000 куб. м газу. Європа вкотре домовляється про диверсифікацію поставок газу: вивільнені об’єми з Катару та інших арабських країн повинні були бути перенаправлені на Старий континент. Однак, будівництво LPG-терміналів, яке розпочалося в низці європейських країн — процес довготривалий.

Для пришвидшення початку поставок Катар домовляється із Сірією щодо будівництва сухопутного газогону в Туреччину, оскільки шлях через Ірак, де тривають перманентні збройні протистояння, небезпечний. Башар аль-Асад погоджує проект, Катар вливає в газогін 10 млрд. дол. США. Однак Асад, як «господар» свого слова та давній друг росіян раптом відмовляється від будівництва газогону. В Сирії вибухає конфлікт – відчувається старий кагебівський почерк. Гинуть десятки тисяч мирних жителів, в т. ч. дітей, яких витравлюють давно забороненою міжнародними конвенціями хімічною зброєю. А Московщина потирає руки: Газпром і «вєлікую Расєю» врятовано! Щоправда тимчасово!ІДІЛ управляється Московією


До цього часу значна частина всього цивілізованого світу окутані маною московської дезінформації. Світ постійно бореться із наслідками, а не витоками та причинами міжнародного тероризму. СССР ще у далеких 1960-их роках усвідомив, що гонитву озброєнь часів «холодної війни» він не здатен виграти ні технологічно, ні фінансово. Тому постійно знаходиться в пошуку несиметричних, як тепер модно говорити, гібридних атак на США та й увесь світ. І усвідомлює Москва, що навіть у такий спосіб не переможе. Але отримує якесь сакральне, садистське задоволення від того, що наостанок принаймі «добряче нашкодить».

Вершиною терористично-диверсійного творіння КГБ-ФСБ в зеленій повязці в ХХІ ст. стала Ісламська держава Іраку та Леванту – ІДІЛ. Недостатньо призупинити потоки газу в Європу. Адже залишається ще й нафта – основна стаття доходу, яка утримує Московську імперію на плаву та наповнює тіньові грошові потоки путінської кліки. Тому для Москви необхідно було реалізувати надзавдання. Програма мінімум – дестабілізація країн всього нафто-газовидобувного регіону Бизького Сходу та Перської затоки, максимум – контроль на урядами держав регіону. На крайній випадок — тотальне знищення конкурентів. Маскування спецоперації – терористично-радикальний ісламізм, публічні телевізійні страти, масовані терористичні акти в Європі, США та інших країнах.

У іракського диктатора Саддама Гусейна було сім спецслужб, дві найпотужніші із яких очолювали його сини. Вони активно конкурували між собою. Але всі спецслужби Саддама створювалися, вишколювалися, озброювалися КГБ СССР. Зрозуміло, що й переймали кагебістські методи і досвід, вербувалися своїми наставниками.

І от після падіння режиму Саддама Гусейна саме офіцери саддамових спецслужб утворили керівний кістяк ІДІЛ. В дивний спосіб члени націоналістичної світської партії Іраку БААС перетворилися в радикальних ісламських екстремістів та терористів. На такі організовані масові перевтілення здатні лише працівники спецслужб, підпорядковані конкретним наказам.

Нинішню «Ісламську державу» очолює колишній командир ОМОНу МВС Таджикистану Гулмурод Халімов. В рядах т. зв. армії ІДІЛ воювало в різний час від 5000 до 7000 бойовиків — вихідців із Росії та колишнього СССР. Росію багаторазово ловили на імітації бойових дій проти ІДІЛ. Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов стверджує, що у Сирії Кремль створив анклав, єдиним джерелом доходів для якого є торгівля сирою нафтою саме для фінансування терористів. В Іраку, в університеті міста Мосул, військові виявили десятки російських паспортів, які належали бойовикам ІДІЛ. І хоча Ісламська держава не досягла поставленої перед нею кураторами мети, однак пролила ріки крові та поламала сотні тисяч долей простих людей у Іраку, Сирії, Франції, Бельгії та інших країнах.

Влітку 2017 року американський сенатор-республіканець, голова Комітету з питань Збройних сил Джон МакКейн в своєму інтерв’ю The Arizona Republiс  вірно підмітив, що Росія представляє більшу небезпеку, ніж терористичне угрупування Ісламська держава. Він також зазначив, що терористичні угруповання, такі як ІДІЛ, являють собою постійну загрозу, проте у них немає тих можливостей, якими володіє режим президента РФ Владіміра Путіна. Залишилося лише додати, що Росія та ІДІЛ – двоєдина та нерозривна загроза.

Пістоліття тому Ярослав Стецько стверджував: «І коли центром мілітарної потуги вільного світу є сьогодні Вашінґтон, столиця США, то центром ідейно-моральної сили поневолених народів є Київ, столиця України. Визволення України означає знищення московського-большевицької імперії, а тим самим і ліквідацію московської аґресії в Азії, на Близькому і Середньому Сході та Індійському океані». Та в іншій статті попереджав: «Москва поступається тільки перед силою і ніколи перед дипломатією». На жаль, більшість провідних світових лідерів цього не збагнули і понині. Тому й продовжує земля здригатися від кривавих танців московської орди.


Тарас Процев’ят

Народний депутат України 2-го скликання,

кандидат історичних наук

м. Київ