СВОБОДУ – БРАНЦЯМ КРЕМЛЯ! – вимагає Конгрес Українських Націоналістів

ВОЛОДИМИР БАЛУХ. НЕСКОРЕНИЙ.

Він схуд більше, ніж на тридцять кілограмів, змарнів, не здужає триматися на ногах… Член Конгресу Українських Націоналістів Володимир Балух оголосив голодування 19 березня, протестуючи проти висунення йому фальшивих звинувачень, на основі яких його засудили до трьох років і семи місяців колонії. Насправді російська окупаційна влада в Криму піддала його репресіям за вірність Україні. У селі Серебрянка, на будинку Володимира Балуха майорів прапор України вже й після того, як Путін захопив Крим і наказав своїм сатрапам знищувати все, що нагадує Україну. Балух не здався. І табличку «вулиця Героїв Небесної Сотні», прикріплену до стіни його дому, також не зняв. Адже сам він – учасник Революції Гідності, тож сповідував гідність і честь як найвищі цінності. Окупанти підкинули йому набої, які ж і самі знайшли під час обшуку. Далі – усе в традиціях Єжова і Берії. Арешт, катівні, приниження. І вирок, який, як заявив прямо на суді Балух, не зможе змусити його полюбити нову владу. Для Путіна такі незламні, як Балух, – вороги номер один. У слідчому ізоляторі йому непереливки. Тут він перебуває і досі, позаяк подав на апеляцію. Ну, а тирани використовують цей час для задоволення своїх диких інстинктів.

Коли на приниження наглядача Балух відреагував належним чином, окупанти вирішили на цьому відігратися й перетворили його життя в пекло. Голодування, яке оголосив пан Володимир, помітно підірвало його здоров’я. Просто у залі суду він втратив свідомість. «Швидка» обмежилася уколом, а одна російська чиновниця, дуже дивна особа, заявила, що Балух почуває себе прекрасно й нічого не потребує. Одне слово, «кримнаш» і порядки «наші».

На захист Володимира Балуха пролунали заяви від міжнародних організацій, не кажучи про українські. Та в Кремлі їх традиційно «не почули». Знесилений фізично, виснажений, але незламний, друг Балух не визнає окупаційної влади і твердо переконаний, що вона в Криму – тимчасове непорозуміння. Мама Володимира каже, що своїми принципами син не поступиться, триматиметься до кінця. А хто краще від матері знає сина?

26 червня стан здоров’я В. Балуха різко погіршився. Та він-голодує.

Конгрес Українських Націоналістів звертається до української влади, а також до української діаспори з проханням залучити міжнародні організації та правозахисні структури і змусити кремлівського тирана звільнити з неволі українських бранців.


ГОЛОВНИЙ ПРОВІД КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ