В ІМ’Я НАЦІЇ ТА ЇЇ ДЕРЖАВИ

Сьогодні, шостого жовтня,  відбулося засідання Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів, яке відкрив і провадив Голова Конгресу  Степан Брацюнь.

Лідер партії окреслив  актуальні проблеми  першочергові  завдання, які належить розв’язати Конгресу. Серед назрілих –  активізація програмово-статутної діяльності, участь  Конгресу у виборах Президента України, а також Верховної Ради, які відбудуться наступного року, відповідно – у березні , та жовтні,  молодіжна політика Конгресу, передплата газети «Нація і Держава».  В обговоренні взяли участь  члени Головного проводу та активісти КУНу  Руслан Лапук, Олександр Сачко.  Тарас Гентош, Василь Овчарук, Віктор Сердулець,  Володимир Петранюк, Марія Базелюк, Роман Дідусь, Віктор Крищенко, Олег Кушник, Тарас Процев’ят , Віталій Сороковий та  інші.Ухвалені заяви та рішення. Серед них – рішення щодо висунення єдиного кандидата на пост Президента України від націоналістичних організацій.    Звернення Конгресу до світової громадськості, лідерів демократичних країн,  до українців, в Україні та поза її межами сущих,   на захист  політв’язня  московського окупаційного режиму, члена Конгресу Українських Націоналістів , кримчанина Володимира Балуха; звернення до Президента України про присвоєння звання Героя України соратнику Степана Бандери, членові Українського Державного Правління, в’язню нацистського концтабору Аушвіц, засновку Конгресу Українських Націоналістів, 98-літньому  Омелянові  Ковалю; звернення до уряду України з ініціативою напередодні Свята Покрови запровадити Тиждень мужності українських Героїв.

Історичною  подією в діяльності Конгресу  була зустріч  із членами Проводу Організації Українських Націоналістів  на чолі з Головою ОУН Богданом Черваком.  Під час обміну думками провідні діячі ОУН і Конгресу  наголошували на необхідності  об єднати зусилля в боротьбі  проти «імперії зла»  та утвердження  Української Соборної Самостійної Держави.  Першим кроком до цього стала спільна заява Проводів Конгресу та ОУН з нагоди  90-річчя створення  Організації Українських Націоналістів (1929 рік) під проводом Євгена Коновальця.  Заяву підписали провідники  — КУНу Степан Брацюнь і ОУН Богдан Червак.

Знаковою подією була  зустріч  із головою Всеукраїнського об’єднання  «Свобода» Олегом Тягнибоком, який завітав на засідання разом з Русланом Кошулинським.  Після виголошеної промови лідер «Свободи» відповів на численні запитання конгресівців, які стосувалися і майбутніх виборів, і політичної ситуації в Україні.

Насамкінець усі учасники заходу виконали Славень  «Зродились ми великої години».

Світлини на пам’ять – традиційний фінал таких подій .