ВОЛОДИМИР БАЛУХ НА ТОРТУРАХ

У МОСКОВСЬКИХ ДУШОГУБІВ

Кати знущаються над нами,

А правда наша п’яна спить.

Тарас Шевченко


У сімферопольському СІЗО каральні структури катують політв’язня, українського патріота Володимира Балуха, який ще 19 березня 2018 року оголосив голодування на знак протесту проти принижень його національної гідності. Тим часом карателів найдужче розлютила його усвідомлена українська постава. Людина в кайданках. У неволі – і не просить пощади, не плазує перед окупантом, а гордо називає себе українцем. «Зламати його!» – та виконати наказ тирана кати не змогли: вони – безсилі перед велетом духа, перед Українцем Балухом!

Коли російські окупанти захопили Крим, Володимир Балух не визнав окупаційної влади, не погодився на московське підданство, не взяв російського паспорта. Активіст Конгресу Українських Націоналістів, він, як духовний нащадок українських героїв – його великих попередників, не зрікся ні своїх ідеалів, ні України. Синьо-жовтий прапор майорів над будинком Балуха, а вулицю, на якій жив, він називав (про що сповіщала вивіска на його будинку) вулицею Героїв Небесної Сотні. Окупанти скаженіли. Балух на них не зважав Восьмого грудня 2016 року ФСБ затримала пана Володимира за інспірованим звинуваченням, підкинувши в його будинок 90 набоїв і декілька тротилових шашок, які він начебто зберігав на горищі, де «пильні» ефесбешники їх знайшли. В таку наївність Балуха – зберігати у власній хаті набої – не вірять навіть українофоби Криму. Тим не менше його засудили, та оскільки він не збирався зрікатися ні свого українства, ні своєї позиції щодо окупантів, йому, вже за гратами, організували ще одну провокацію. Тюремщик ображав Балуха, грубо й нецензурно висловлюючись на адресу української нації. Реакція політв’язня була передбачуваною: він не впав на коліна перед своїм катом, а відповів йому гідно, як і подобає чоловікові. Тюремщики склепал­и на нього донос, який і став предметом розгляду Роздоль­ненського суду. За образу й непокору представникам влади (за якою Балух не визнає права на владу в Україні) його засудили до п’яти років колонії суворого режиму – за сукупністю двох кримінальних справ, плюс штраф 10 тисяч рублів (близько 4 тисяч гривень).

В.Балуха запроторили до сімферопольського СІЗО, де продовжили катування приниженням його гідності. Він оголосив безстрокове голодування. Дуже схуд, виснажився, але не змирився. Тож карателі від брутальної лайки та матюків перейшли до фізичної розправи на Балухом.

«До нього в камеру, – розповідає заступник голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ахтем Чийгоз, – прийшов начальник СІЗО Бережний з підлеглими. Вони дуже грубо з ним розмовляли. Після цього вивели Балуха з камери, зажадали стати на коліна. Він відмовився. Тоді його стусанами поклали на бетон, сильно били по ногах, печінці, голові. Зараз у нього дуже болить голова й печінка».

Нині Балух перебуває в дуже тяжкому стані. Фізична розправа кожного для може повторитися. Не випадково вишколені та озвірілі слуги «руского міра» пригрозили йому «кинути на яму» або й «позбутися – пришити». Ні адвоката, ні правозахисників, ні українського омбудсмена Людмилу Денісову, ні архиєпископа Климента, які домагалися зустрічі з ув’язненим, до Балуха не допустили. Схоже, вирок для нього уже винесено. В Кремлі. Аякже: українець – і не хоче бути хохлом? Не просить помилування в «старшого брата»? В яму його!

«Українського політв’язня Володимира Балуха жорстоко побили і пригрозили розправою: «на «яму» кинути». Усі пам ятаєте за що. За стійку українську позицію. За синьо-жовтий прапор на будинку. За волю та жагу до свободи, – каже Людмила Денісова. – Скоро Володимира Балуха етапують. Я впевнена, що апеляційну скаргу окупаційний і найнесправедливіший в світі суд відхилить. Страшна не тільки колонія, а й шлях до неї. «Загублять» по дорозі й ніхто його більше не побачить. Ні рідні, ні друзі, ні знайомі, ні ті, хто майже два роки за нього вболіває».

Душогуби, як духовно убогі та морально ущербні істоти, люто ненавидять людей честі та гідності. Впродовж століть московити плодили саме таких виродків, які для задоволення ницих потреб розпинали, садили на палю, четвертували гордих і нескорених лицарів – українців. Але ті помирали, не зламавшись, помирали героями. У сталінські часи виродки збагнули, що для лицарів честі смерть не страшна, і стали катувати їх приниженням. У путінській імперії зла прини ження возведено в ранг геополітики. Для Путіна – фізіологічна потреба: змусити весь світ просити його не вбивати О.Сенцова й демонстративно проігнорувати цей голос спільноти, плюнувши їй в обличчя. Ну, а найвище блаженство для кремлівського тирана – це коли матір політв’язня благає його помилувати її сина, але він натомість заходиться оскаженілим реготом, а його свита пише неньці: «Нє положено».

Та крім закликів до тирана стати людиною, є ще й реальніші способи розв’язання проблем. На жаль, Українська держава та її спецслужби їх не використовують для визволення Балуха.

Ольга ДМИТРЕНКО