ВСІМ ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИМ ТА БІЗНЕСОВИМ ФОРМАЦІЯМ УКРАЇНЦІВ

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

У рамках міжнародної гуманітарної ініціативи «Відродження патріотів» («Patriotrevival») Всеукраїнський благодійний фонд «Соборність» на виконання Указу Президента України «Про вшанування памяті Ярослава Стецька і Слави Стецько» за № 419/2007 від 16 травня 2007 року розпочав створення Народного музею  Ярослава Стецька та Слави Стецько у м. Києві.


Ярослав Стецько – Прем‘єр Українського Державного Правління — уряду

відновленої Національними Зборами, що відбулися  30 червня 1941 р. у Львові,  Української держави. Він – одиніз найближчих соратників Степана Бандери та Романа Шухевича, в’язень внутрішньої гестапівської тюрми «Целленбау» нацистського табору «Заксенгаузен» (1941-1944 рр.), Голова Проводу ОУН (1968-1986 рр.), Президент Антибільшовицького Блоку Народів (1946-1986 рр.), засновник та постійний член екзекутиви «Світової антикомуністичної ліги» (1970-1986 рр.), ініціатор створення Європейської Ради Свободи;

Слава Стецько – активна учасниця національно-визвольної боротьби українського народу, разом із Катрусею Зарицькою працювала в Українському представництві Червоного Хреста (1942 – 1944 рр.), Президент Антибільшовицького Блоку Народів (1986-2003 рр.), Голова Проводу ОУН (1991-2001 рр.), засновниця та Голова  Конгресу Українських Націоналістів (1992-2003 рр.), Народний депутат України 2 — 4-го скликань,соратниця і дружина Ярослава Стецька.

Перебуваючи на еміграції,  Ярослав Стецько та Слава Стецько, за дорученням Проводу ОУН, проводили велику роботу на міжнародному відтинку, встановили співпрацю з закордонними представництвами поневолених Москвою народів, налагодили контакти з відомими державними, політичними та релігійними діячами провідних країн світу. Вирішальним чином саме завдяки їхній подвижницькій діяльності  в сфері геополітики ОУН стала голосом воюючої, поневоленої Москвою, але нескореної України.

Серед тих, кого у своїх спогадах називала Слава Стецько і з якими спілкувався та співпрацював Ярослав Стецько: Папа Римський Іоан Павло ІІ, Глави УГКЦ — кардинал Йосиф Сліпий і кардинал Мирослав Іван Любачівський, Патріарх Київський і Всієї України Митрополит УАПЦ Мстислав (Скрипник), президент США Рональд Рейган, з яким  у Я. Стецька було особливе,  світоглядно та політично конструктивне співробітництво, президенти США  Ричард Ніксон та Джордж Буш Старший, керівники держав Дієм (В’єтнам), Т’ю (В’єтнам), Фердинанд Маркос (Філліпіни), СігманРі (Корея), Франціско Франко (Іспанія), Чан-Кай-Ши (Національно-демократиний Китай), Шарль де Ґоль (Франція), федеральний канцлер Конрад Аденавер (ФРН); прем’єр-міністри: Джон Ґордон (Австралія), Кітта Качорн (Тайланд), Джуліо Андріотті (Італія), Кіші (Японія), Геральд Мак Мілан (Велика Британія); генеральні секретарі НАТО: Джон Гекетт (Великобританія), Волтер Волкер (Великобританія), Роберт Клозе (Бельгія), адмірал Карлос Пенна Ботто (Бразилія), генеральний секретар Південно-Азійського оборонного пакту (СЕАТО) ген. ХесусВаргас, Дж.Чітун-да (шеф УНІТА, визвольної організації в Анголі), Отто Фон Габсбург (спадкоємець трону Габсбургів), керівник проекту Стратегічна Оборонна Ініціятива генерал Деніель Ґрейгам (США), міністр торгівлі Італії і визначний державний діяч Європи Іван Матео Ломбардо, численні члени Конґресу США і  парламентарії країн усіх континентів, генерали та  адмірали.

Президент США Рональд Рейган, який трансформував Стецькове «Сила – головний аргумент проти Росії» у девіз зовнішньої політики США «Мир через силу», зазначиву співчутті від імені Білого дому Славі Стецько з приводу смерті Ярослава Стецька:  «… Його життя було світлим горінням з любов’ю до свободи у наш вік, що затьмарений тоталітарною тиранією. Упродовж 74 років свойого життя він солідаризувався із  земляками, мужньо виступаючи за права людини і за національну незалежність України в борні проти двох тираній-близнюків — проти нацизму й комунізму. У тривалому змаганні протии комуністів за душу й погляди людей, відвага Вашого чоловіка та його відданість свободі служитимуть невичерпним джерелом натхнення для всіх тих, які борються за свободу і держав несамовизначення, а також постійним нагадуванням про вічне змагання людства порвати кайдани тиранії».

Феномен створеної за ініціативою ОУН Української Повстанської Армії, яка, за відсутності будь-якої підтримки ззовні, майже двадцять років – аж до початку 1960-их років, вела збройну боротьбу протии гітлерівського Третього Рейху та комуністичного СССР, відомий у всьому світі. Менше відомий широкому загалу унікальне явище українського національно-визвольного руху – Антибольшевицький Блок Народів, створений ОУН у глибокому підпіллі, на Конференції поневолених народів, яка відбулася в листопаді 1943 року в селі Будераж, що на Рівненщині. Завдяки підтримці світового українства та співпраці з поневоленими  народами ОУН та АБН в другій половині ХХ ст. вибудували активно діючий антиімперський, антикомуністичний рух, якого не знала світова історія, створили громадські представництва на всіх континентах. І все це за відсутності власної незалежної  Української держави, в умовах активної протидії СССР із  його каральними органами НКВД-МГБ-КГБ.

Апогеєм діяльності АБН стало створення Світової Антикомуністичної Ліги (ВАКЛ, Токіо, 1967 р.),  до складу якої входили представники понад 60 країн світу. Українська делегація на чолі з Ярославом Стецьком домоглася входження у ВАКЛ,  як рівноправна з американською, японською та іншими делегаціями, за якими стояли потужні світові держави. Світова Антикомуністична Ліга визнала Україну, як таку, має право на Самостійну Державу, якої поки що не існує. Я. Стецько, Л. Добрянський, Слава Стецько були постійними делегатами ВАКЛ, а Ярослав Стецько – постійним членом екзекутиви – керівного органу Світової Антикомуністичної Ліги.

Створення Народного музею визвольних змагань в Києві сприятиме патріотичному вихованню  молодого   покоління на   прикладі самовідданого служіння кращих синів українського народу своїй нації та ідеї її національного визволення. Музей повинен стати комунікативним каналом у донесенні правдивих свідчень української історії, які сприятимуть освітньому, культурному, естетичному та патріотичному розвитку сучасних і майбутніх поколінь українців.

Локація Народного музею — це передане Київрадою ВБФ «Соборність»  приміщення,в  якому  урядувала з 2001 р. Слава Стецько. Сьогодні в  розпорядженні новоствореного Музейного фонду вже перебувають меблі з кабінету Ярослава Стецька у Мюнхені, рація, якою користувалися керівники ОУН, сотні інших артефактів  та оригінальних предметів побуту. Створюється Музей та постійно діюча виставка із використанням сучасних візуальних технологій, кінетичних засобів інтерактивних методів, для експонування історії українських визвольних змагань (УВО, ОУН, Національні Збори у Львові 30 червня 1941 року, УДП, УПА, , УГВР, АБН, та ін.) через призму артефактів, серед яких десятки тисяч аркушів рукописів, документів, світлин, листів, шифрограм. У фондах майбутнього Музею -документальні кадри з життя та діяльності Євгена Коновальця,  Степана Бандери, Ярослава Стецька, Романа Шухевича, Слави Стецько, Василя Кука, Петра Полтави, Василя Олеськіва, Омеляна Коваля, Богдана Федорака, Зенона Красівського, Вячеслава Чорновола, Степана Хмари та багатьох інших відомих українських громадсько-політичних діячів, а також автентичні предметита засоби, які використовувались у підпільній та легальній політичній діяльності іякі зберігали Ярослав Стецько та Слава Стецько.

Усі фундатори, меценати, доброчинці та благодійники будуть увіковічнені на Cтелі Поваги музею. Для нас дуже важлива кожна гривня, пожертвувана на створення музею громадянами, імена яких для історії закарбує Книга Поваги, яка буде видана Народним музеєм. Прогнозовано наступне: якщо 45 тисяч українців пожертвують на створення Народного музею визвольних змагань Ярослава Стецька та Слави Стецько  у м. Києві лише по 100 грн. – Музею бути.


Доброчинні внески перераховуються:рахунок: № 26003300849541 (UAH),

№26002301849541(USD), №26002301849541(EUR) МФО 322669, ЕДРПОУ 21665057 у філії ГУ по м. Києву та Київській обл.  АТ «ОЩАДБАНК»


З повагою


Голова Правління фонду                                       Степан Брацюнь