З В Е Р Н Е Н Н Я Конгресу Українських Націоналістів до світової громадськості, лідерів демократичних країн, до українців, в Україні та поза її межами сущих

Рік і десять місяців   політв’язень, український  патріот, кримчанин  Володимир Балух перебуває  у застінках каральних структур російського окупаційного режиму. Його судять за фальшивими, інспірованими ворогом звинуваченнями, насправді ж – за непохитну вірність Україні.   Карателів найдужче розлютила національна гідність Володимира Балуха, усвідомлена українська постава.  У неволі – і не просить пощади, не плазує перед окупантом, а гордо називає себе українцем. Карателі катували його фізично, намагалися зламати морально – брутально принижуючи його як українця. Збагнувши, що  вони – безсилі перед   Балухом, вчергове вдалися до тортур і  конкретно пригрозили – «уберьом». Погроза – небезпідставна…

Коли російські окупанти захопили Крим, Володимир Балух не визнав окупаційної влади, не погодився на московське підданство, не взяв російського паспорта. Активіст Конгресу Українських Націоналістів,  духовний нащадок українських героїв – його великих попередників, він не зрікся ні своїх ідеалів, ні України. Синьо-жовтий прапор майорів над будинком Балуха, а вулицю, на якій жив, він називав (про що сповіщала вивіска на його будинку) вулицею Героїв Небесної Сотні. Окупанти скаженіли. Балух на них не зважав Восьмого грудня 2016 року ФСБ затримала пана Володимира за інспірованим звинуваченням, підкинувши в його будинок 90 набоїв і декілька тротилових шашок, які він начебто зберігав на горищі, де «пильні» ефесбешники їх знайшли. В таку наївність Балуха – зберігати у власній хаті набої – не вірять навіть українофоби Криму. Тим не менше його засудили, та оскільки він не збирався зрікатися ні свого українства, ні своєї позиції щодо окупантів, йому, вже за гратами, організували ще одну провокацію. Тюремщик ображав Балуха, грубо й нецензурно висловлюючись на адресу української нації. Реакція політв’язня була передбачуваною: він не впав на коліна перед своїм катом, а відповів йому гідно, як і подобає чоловікові. Тюремщики склепал­и на нього донос, який і став предметом розгляду Роздольненського суду. За  непокору представникам влади (за якою Балух не визнає права на владу в Україні) його засудили до п’яти років колонії суворого режиму – за сукупністю двох кримінальних справ, плюс штраф 10 тисяч рублів (близько 4 тисяч гривень). Захист політв язня  подав апеляцію на вирок.

Тим часом В.Балуха запроторили до сімферопольського СІЗО, де продовжили терор приниженням. 19 березня 2018 року він оголосив безстрокове голодування. Змарнів, виснажився, але не скорився. І карателі від брутальної лайки та матюків перейшли до фізичної розправи. «До Балуха в камеру, – розповідає заступник голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ахтем Чийгоз, – прийшов начальник СІЗО Бережний з підлеглими. Вони дуже грубо з ним розмовляли. Після цього вивели  з камери, змушували стати на коліна. Він відмовився. Тоді його стусанами повалили на бетон, сильно били по ногах, печінці, голові. Зараз він перебуває у вкрай тяжкому стані». Фізична розправа щодня може повторитися. Вишколені та озвірілі слуги «руского міра» пригрозили йому «кинути на яму» або й цілком позбутися – «прішить». Ні адвоката, ні правозахисників, ні українського омбудсмена Людмилу Денісову, ні архиєпископа Климента, які домагалися зустрічі з ув’язненим, до Балуха не допустили. На «апеляційне» судове засідання  він не пішов: знав, що  вирок для нього винесено заздалегідь. У Кремлі. І справді, аби познущатися, йому «скостили» термін аж на… місяць.


«Скоро Володимира Балуха етапують, — каже Людмила Денісова. –  Страшна не лише колонія, а й шлях до неї. «Загублять» по дорозі, й ніхто його більше не побачить. Ні рідні, ні друзі, ні знайомі, ні ті, хто майже два роки за нього вболіває». У Володимира Балуха залишилася старенька матір, яка не впевнена, що дочекається сина з російської неволі. Але страждання матерів викликають у тиранів не співчуття, а  фізичну насолоду. Не хочемо, аби багатостраждальна  мама нашого побратима Володимира зазнала ще й знущань від приниження.  Тому ми просимо уряди демократичних країн, усіх людей доброї волі допомогти Україні визволити її сина Володимира Балуха з лабет диктатора, врятувати від неволі, яка в його ситуації рівнозначна смерті.  Нам не відомі «притомні» методи впливу на кремлівського владику. Можливо, вони відомі вам. Просимо вас: допоможіть визволити з неволі українського лицаря честі Володимира Балуха. Адже свобода – найвища цінність.


Головний Провід Конгресу Українських Націоналістів


Голова Конгресу Українських Націоналістів             Степан  Брацюнь


Ухвалено 6 жовтня 2018 р.,   м.Київ