Заява Конгресу Українських Націоналістів щодо закону про Інститут національної пам’яті Республіки Польща

Сейм та Сенат Республіки Польща ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам’яті, спрямовані проти України та українців.Українські національно-патріотичні організації засуджують цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт. Інкриміновані  українцям звинувачення, які є абсурдними й нікчемними з точки зору історії та міжнародного права, збурили українське суспільство і посилили напругу в міждержавних стосунках.

Заборона «бандерівської ідеології» ‒ це заперечення права українців мати  власний погляд на державність, мати  національну гідність. Ухвалені зміни до закону про ІНП повторюють кремлівські пропагандистські кліше щодо вигаданих злочинів українських націоналістів, за  спростування яких передбачено позбавлення волі до трьох років.

Поправки до закону про ІНП є прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій  в частині визначення території Галичини як «Східної Малопольщі». Вони становлять загрозу для українців незалежно від громадянства.

Такі рішення польського Сейму ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України побудувати добросусідські відносини з Польщею. Союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польського політикуму.

Для всіх очевидно, що виграє від цього лише спільний ворог ‒ Московія!

В той час, як Україна спливає кров’ю, безвідповідальні польські політики  ціляться їй у спину Герої Небесної  Сотні,  тисячі наших  воїнів, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами «Слава Україні! ‒ Героям слава!» Саме ці бандерівці  сьогодні захищають від московської орди не лише Україну, й Польщу, Європу та весь світ..

Ми поважаємо право поляків бути патріотами своєї держави, право шанувати своїх героїв. Тож очікуємо  такого ж ставлення й від Польщі.. Лише ми, українці, визначаємо хто наші Герої!

Звертаємося до нинішньої польської влади: пам’ятайте слова Пілсудського про те, що не може бути вільної Польщі без незалежної України. Уявна перемога над українцями в минулому стане серйозною поразкою для Польщі в майбутньому. Бо кожен удар у спину Україні завжди закінчувався трагічно для самих поляків.

Польська інтелігенція виступила з засудженням ухвалених змін до закону про ІНП, вважаючи їх загрозою для освіти, науки, свободи слова, а також стану міждержавних стосунків.

Вимагаємо від Президента Польщі Анджея Дуди та Сейм Польщі зайняти виважену добросусідську позицію та заветувати зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

Знайте: ми не мовчатимемо, коли йдеться про українську гідність, і не дозволимо принижувати наших Героїв.

Слава Україні!


КОНГРЕС УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ