Заява-звернення

Конгресу Українських Націоналістів з приводу протиправних дій спецпризначенців МВС, які вчинили замах на життя та здоров’я адвоката та громадського діяча Юрія Кармазіна під час виконання ним своїх обов’язків захисника біля Лук’янівського СІЗО у м Києві.

09 серпня 2018 року в Україні відбулася надзвичайна подія, яка відкидає Україну в часи диктатури В. Януковича, проти якої виступили мільйони українців на Майдані Гідності: поблизу Лук’янівського СІЗО у м. Києві спецпризначенцями МВС України було вчинено замах на життя та здоров’я Юрія Кармазіна — адвоката та громадського діяча, Голови Партії захисників Вітчизни, народного депутата України 2-го, 3-го, 4-го та 6-го скликань, захисника екс-командира батальйону спеціального призначення «Торнадо» МВС України під час виконання ним своїх службовий обов’язків.

Як стало відомо з відкритих джерел, адвокат Юрій Кармазін попередив завчасно в.о. начальника Лук’янівського СІЗО у м. Києві про намір негайно зустрітися із своїм підзахисним у відповідності до чинного законодавства, і отримав його згоду. Після прибуття до Лук’янівського СІЗО у м. Києві його зустріла колега, адвокат по справі бійців «Торнадо» Світлана Фьодорова. Адвокатам, які у відповідності до Розділу УІІІ ст. 131 із значком 2 Конституції України є рівноправними учасниками процесу здійснення правосуддя в Україні, стало відомо, що їхніх підзахисних без ухвали суду, без повідомлення захисників вивозять із Лук’янівського СІЗО у невідомому напрямку. Спецпризначенці МВС України, які оточили вхід до Лук’янівського СІЗО, відмовилися пропускати захисників, всупереч чинному законодавству. Коли підсудних екс-«торнадівців» почали вивозити з СІЗО, адвокат Юрій Кармазін в черговий раз гучним голосом повідомив, що він захисник, що в автозаку знаходиться його клієнт та вимагав у спецпризначенців припинити протизаконні дії. Сказане адвокатом Юрієм Кармазіним, за свідчення очевидців, було чутно в радіусі тридцяти метрів. Його заяву добре чули бійці спецназу, які знаходилися поряд. У відповідь захисник отримав від одного із спецпризначенців, який перебував у повній бойовій викладці, балаклаві та шоломі професійний удар знизу в щелепу: удар, якому  навчають лише спецназ та ціллю якого є зламати шийні хребці та умертвити рукою супротивника. Спецпризначенці кинули захисника Юрія Кармазіна на асфальт( внаслідок падіння адвокат сильно вдарився тім’ям голови) та продовжували бити по ногах, тулубі та голові, що категорично заборонено чинними нормативно-правовими актами. На жаль, сьогодні адвокат перебуває в важкому стані у лічниці під пильним наглядом нейрохірургів та отримує складне лікування.

Звертаємо увагу, що інші цивільні особи, які  протестували проти протиправного вивезення з Лук’янівського СІЗО підсудних в невідомому напрямку, не зазнали таких агресивних нападів поліції. Тому цілком логічно напрошується висновок, що замах на життя та здоров’я Юрія Кармазіна — адвоката та громадського діяча, народного депутата України 2-го, 3-го, 4-го та 6-го скликань, захисника екс-командира батальйону спеціального призначення «Торнадо» МВС України під час виконання ним своїх службовий обов’язків був спланованим та цілеспрямованим проти нього. Відповідно, ми вважаємо, що організатори та виконавці замаху – посадові особи МВС України грубо порушили ст. 6 Конвенції  про захист прав людини і основоположних свобод Ради Європи, ратифіковану Україною 17 липня 1997 року за N 475/97-ВР, ст. 29, 59, 131 із значком 2 Конституції України, пункти 6 та 7 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Крім того, посадові особи поліції вчинили кримінально карні діяння, кваліфіковані ст. 112 (Посягання на життя державного чи громадського діяча) та пунктом 2 ст. 121 (Замах на вбивство, вчинений групою осіб) Кримінального Кодексу України. Описані дії посадових осіб МВС України здатні не лише завдати значних втрат міжнародному іміджу України, а сприяють розхитуванню внутрішньополітичної ситуації в Україні в умовах національно-визвольної війни проти російської воєнної агресії, залякуванню громадян напередодні президентських та парламентських виборів в Україні.

На підставі викладеного вимагаємо:

Невідкладно порушити кримінальне провадження за ст. 112 та пунктом 2 ст. 121 КК України щодо фактів посягання на життя громадського діяча та адвоката Юрія Кармазіна та замах на його вбивство,   вчиненого групою осіб. Провести повне, об’єктивне та всебічне розслідування, виявити посадових осіб, які віддали злочинний наказ та виконавців злочину з числа спецпризначенців МВС України. Притягнути винних до відповідальності згідно з чинним законодавством України.

З повагою,

Президія Проводу Конгресу Українських Націоналістів.