З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!

ДОРОГІ ПОБРАТИМИ, ДРУЗІ, ЗАХИСНИКИ БАТЬКІВЩИНИ!

ДОРОГИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!

Від імені Конгресу Українських Націоналістів вітаю вас із 28-ою річницею відновлення Незалежної Української Держави!

За волю Нації та її Державу впродовж століть боролися українці. Кращі із них віддали свої життя за звільнення рідного народу від поневолення, від рабства. Ми не можемо поіменно назвати мільйони наших героїв, полеглих у боротьбі з окупантами, але пам’ятаємо їхній подвиг і молимо Всевишнього, аби оселив душі українських лицарів там, де праведні спочивають. Їхня посвята Україні завжди була і є прикладом для нових поколінь українців, найвідважніші з яких, у тривожний для Вітчизни час, стають на прю з ворогом. Ніщо не зупинить їх на шляху жертовної звитяги. Адже вони сповідують неписаний, ще з часів князя Святослава, закон: кожен Українець – воїн! Така посвята Нації, якій судилася непроста доля щодня захищати своє, Богом дане, право жити на цій, найкращій в світі землі.

П’ять років тому ми позбулися диктатури промосковського ставленика. Ми вірили, що назавжди позбудемося хамського втручання Кремля в наше життя. Адже весь цивілізований світ був солідарний з Україною, яка чітко заявила про свій вибір: геть від Росії! Наш курс – Європейський Союз і НАТО. Та ми недооцінили диких інстинктів ворога, який завжди вважав Українську державу викликом самому існуванню імперії зла.

Він не змирився. Москва анексувала Крим, де зі згоди попереднього режиму була розташована російська армія, діяли російські спецслужби, диверсанти, потужна пропагандистська машина та інші засоби масового знищення непокірних. Щоб очистити півострів від окупантів, потрібна була сталева воля офіційного Києва та національної еліти, а також роки цілеспрямованої, безкомпромісної праці, спрямованої на десовєтизацію, деокупацію, дезросійщення Криму, реальне повернення права корінному народу півострова – кримським татарам бути господарями на своїй землі. Поки Київ радився із Заходом, поки капітулянтські рішення ухвалювала РНБО, режим Путіна захопив і анексував Крим і заходився проводити «зачистки» півострова від незламних – кримських татар і таких, як наш Володимир Балух, українців.

Далі – вторгнення російської армії на Донбас і окупація частини Луганської та Донецької областей. Понад тринадцять тисяч загиблих… Вибори і – реінкарнація, ні, не імперії, а наших найгірших інстинктів, про які славної пам’яті гетьман Іван Мазепа виразно написав: «През незгоду все пропало, самі себе звоювали».

Коли Батьківщина в небезпеці, нашим соратником має стати кожен, хто для України зробив бодай одну добру справу. Ми повинні докласти зусиль для зміцнення Збройних Сил України, відповідної підготовки і досконалості самої армії, плекання вояцького духу, виховання моральних якостей народу, його національно-державної свідомості, патріотизму і войовничості. Маємо вимагати від теперішньої влади активних дій у всіх напрямках зміцнення національної безпеки України.

Пам’ятаймо Тараса Шевченка, який закликав нас не слухати фальшивих пророків, що несуть із собою зло, шкоду й обман. Сьогоднішнім злим духом часу є таке собі присипляння бойового духу, що вже проявилося відміною військового параду.

Нам потрібна єдність для Перемоги, здобути яку всім українцям зичимо у тривожний час і знаменний день – 28-річчя Незалежності України.

За Бога і Україну! – це бойове гасло нинішнього дня.

Слава Україні! Героям – Слава!

Степан БРАЦЮНЬ,

Голова Конгресу Українських Націоналістів