Конгрес Українських Націоналістів іде на вибори із об’єднаними націоналістичними силами.

Сьогодні, 10 червня 2019 року,  відбулася третя  частина  ХVI Збору Конгресу Українських Націоналістів.   Делегати Збору одноголосно ухвалили рішення про участь Конгресу у позачергових виборах до Верховної Ради України і висунули кандидатів від партії для участі у виборах, які відбудуться 21 липня 2019 року.

З промовою до делегатів  Збору Конгресу Українських Націоналістів звернувся Голова партії Степан Брацюнь.

Дорогі друзі, побратими!

Після виборів Президента України 2019 року відповідальність за збереження цінностей Революції Гідності  повністю лягає на Парламент. Адже новообраний Президент Зеленський разом із своєю командою не вважають їх головними ознаками української державності.  Ні мову. Ні культуру. Ні християнську віру.  Ментально і за світоглядом Зеленський і його команда представляють малоросійську більшість. Ту більшість, яку Росія вважає потенційним продовженням «руского мира» в Україні.

 Втім  свій прихід у політику позасистемний Зеленський пояснює бажанням зламати корумповану і прогнилу систему влади. Питання: чи розрізняє він поняття «держава» і «система влади»? Наприклад, називаючи у комедійних програмах Україну порноакторкою, вживаючи Термос замість Томосу чи гавкаючи замість вимовити слово «автокефалія», команда Зеленського коментує це як сатиру на владу. Тоді як українці  сприйняли ці образи на свою адресу. І це легко пояснюється. Мовні та релігійно-культурні цінності є для нас складовими не влади, а національно-державної ідентичності.

Тому коли сьогодні лунають обіцянки переглянути Мовний закон, домовитися з Росією про мир та винести питання декомунізації на суд місцевих громад – це насправді ні що інше, як руйнація основ державності, а далеко не корумпованої системи влади. І тут дійсно важко не погодитися з американським професором політології Олександером Мотилем, що «президентство Зеленського — катастрофа для України».  А якщо ще неіснуюча де факто партія «Слуга народа»,  нашвидку заповнена опоблоківцями, пройде в парламент з 40%,  а про це свідчать соцопитування,  катастрофа може стати ще ближчою. Створення проросійської коаліції в новому Парламенті означало би повний реванш «руского мира» в Україні. Нагадаємо, що крім «Слуги народу» до Парламенту йдуть  «Опозиційна платформа за життя», «Опозиційний блок», партія Кернеса-Труханова «Довіряй справам».

Тому сьогодні ми, члени Конгресу Українських Націоналістів, маємо активно змобілізуватися для захисту і збереження держави.  Треба докласти максимум зусиль, щоб  кандидати від Конгресу – об’єднаних націоналістичних сил пройшли в Парламент і створили потужну націоналістичну фракцію.

 Залучати до спільної роботи на виборчих дільницях активістів з різних громадських середовищ. І  створювати з них дієву на різних напрямках мережу впливу на політикум.

Важливо посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з виборцями різних вікових і цільових груп. Особливо з тими, хто потрапив під вплив  проросійських олігархічних медіа, телебачення і соцмереж тощо. Доводити людям, що запропонована Зеленським програма із застосування референдумів з різних питань, т.зв. прямого е-народовладдя в умовах війни, анексії Криму, окупації частини Донбасу Росією веде країну до хаосу, диктатури і врешті–решт  до втрати держави, перетворення України на малоросійський округ РФ. Маємо засвоїти, що поки не впала остання в Європі імперія – Російська і не постала повноцінна національна держава Україна, пропоновані Зеленським і його командою «лібертріанські» зміни є згубними для нашої держави.

Для нас з вами, націоналістів, свобода нації є найвищою цінністю.  Не може бути свободи української людини без свободи нації. І гарантувати цю свободу може тільки Українська Соборна Самостійна Держава. Про це у «Нашій визвольній концепції» писав Ярослав Стецько.

Недовіра і низька комунікативна культура в колах, які декларують себе державотворчими, гальмують  процеси формування національної  держави. І це  не менше, ніж війни, що ведуть проти нас вороги. Згадаймо тут життєве кредо Степана Бандери: «здобути тривалу і омріяну перемогу можна лише внаслідок безкомпромісної боротьби, а не хитрувань, інтриг, крутійств, політичних спекуляцій, поступок, невизначеності, ідеологічного пристосуванства та партійної мімікрії».

Пробудити націю, консолідувати і мобілізувати її мусить національна еліта. І цією елітою визнає нація провідників націоналістичних партій тоді, коли побачить їхню солідарну, узгоджену конструктивну співпрацю на користь нації. Тому як ніколи актуально звучать сьогодні слова Ярослава Стецька.  Він закінчує ними працю «Дві революції»: «Для таких великих і важких завдань треба відповідних людей, треба кадрів, одуховлених визвольними ідеями. Ідеї, люди, боротьба — це три нерозривні елементи революційно-визвольного процесу».

Тому ми, націоналісти, ідемо на вибори одним фронтом. Ідемо і перемагаємо.

Пам’ятаймо:  Бог і Україна – понад усе. Держава  – понад партії.

Слава  Україні! Героям Слава!