З А Я В А КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ ЗУПИНИТИ КОРОНОВІРУСНИЙ ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

01 грудня 2020 року                                                                               м. Київ

На  дев’ятому місяці «боротьби» нашої доблесної влади з чумою ХХІ ст. асфальтоукладанням, мемо- та відосікотворенням українські лікарі та громадяни опинилися в стані покинутих напризволяще через злочинну бездіяльність Президента, Уряду та парламентської більшості. Українці помирають не через COVID-19, а відсутність засобів захисту для лікарів і медсестер, масового, суцільного тестування громадян та лабораторій, безкоштовних ліків та можливості купити їх за власні кошти через падіння економіки та масове зубожіння, підведеного кисню до ліжкомісць у лікарнях, кисневих концентраторів, елементарного забезпечення лікарень безперебійним електропостачанням.

         Ввесь світ готується до масової вакцинації від COVID-19, оскільки клінічні випробування пройшли вже декілька вакцин в США та Великій Британії. США можуть розпочати масову вакцинацію у грудні цього року, а Європейський Союз – планує розпочати на початку наступного,  масові щеплення завершити у квітні-травні 2021р. ЄС ще 27 серпня 2020 року уклав попередній договір із розробником вакцини AstraZeneca, гарантовано забезпечивши собі 300 млн. доз вакцини на 2021 р.

Українська ж влада лише веде переговори про закупівлю вакцини. Підписання договорів стримує діюче бюджетне законодавство, яке передбачає  взяття зобов’язань на наступні бюджетні періоди, тобто на 2021 рік у 2020 році, лише для сфери енергетики і дорожнього будівництва. І ніщо не заважає президентській більшості в Верховній раді терміново внести зміни до проекту закону «Про Державний бюджет на 2021 рік» і до Бюджетного кодексу та розповсюдити цей принцип на сферу охорони здоров’я. Але Президент, Уряд, парламентська більшість і в ус не дують.

Впродовж восьми місяців епідемії в Україні українська центральна влада не те що не спромоглася забезпечити українців елементарними засобами боротьби з епідемією, але й всупереч здоровому глузду перекинула більшу частину фонду для боротьби з  COVID-19 на будівництво доріг. Себто з 65 млрд. грн. на дороги переведено 35 млрд. грн. У висліді, за прогнозами аналітиків Київської школи економіки, до кінця року в Україні може померти через відсутність засобів для порятунку від 26 000 до 33 000 жителів.

Ще більш катастрофічна ситуація може скластися в 2021 р. Національна служба здоров’я України,   гендиректор державного підприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов б’ють на сполох. Вони заявляють, що на 2021 рік передбачено критичне недофінансування медичної галузі. Наразі на програму медичних гарантій заплановано виділення 123 млрд. грн., що складає 2,7% ВВП. До цієї суми мало би бути додано ще стільки ж, щоб забезпечити у т.ч. суцільне безкоштовне щеплення всіх громадян України.

У запропонованому бюджеті на 2021 рік з 123 млрд. на лікування пацієнтів з COVID-19 передбачено мізерних 14,5 млрд. грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання завантаженості лікувальної системи, вже у другому кварталі доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19, повністю припинити доплати лікарям за роботу з коронавірусними пацієнтами.

Крім того, експерти Київської школи економіки підрахували, що для щеплення від COVID-19 всіх громадян України 6580 амбулаторій сімейної медицини, законтрактованих Національною службою здоров’я, недостатньо. Працюючи по 8 год. на добу, вони здатні про прищепити впродовж 6 місяців лише 13 млн. людей старше 55 років. Тому для вакцинування усіх до кінця 2021 року необхідно вже сьогодні планувати створення як мінімум 5000 додаткових пунктів щеплення.

Тому Конгрес Українських націоналістів звертається до Президента України, Кабінету міністрів України, народних депутатів України і , в першу чергу, до президентської більшості в парламенті та

В И М А Г А Є:

  1. Передбачити окремим рядком в законі України «Про Державний бюджет на 2021 рік» 48 млрд. грн. для закупівлі 80 млн. доз вакцини, необхідних для безкоштовного щеплення від COVID-19 40 млн. громадян України. Для цього зменшити до мінімуму фінансування Офісу Президента України, Кабінету міністрів, Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, інших фіскальних органів. Обмежити загальні виплати державним службовцям, працівникам Офісу Президента, прокуромам, суддям, суддям конституційного суду, іншим посадовцям до п’яти мінімальних зарплат до кінця 2021 р.
  2.  Негайно вжити заходів щодо отримання в найближчий час Україною у межах механізму COVAX вакцини в кількості доз для щеплення 10% населення країни.
  3. Для цього терміново підготувати та внести зміни до проекту закону «Про Державний бюджет на 2021 рік» і до Бюджетного кодексу щодо розповсюдження принципу взяття зобов’язань на наступні бюджетні періоди, тобто на 2021 рік у 2020 році, на сферу охорони здоров’я.
  4. Вдвічі, до 246 млрд. грн., збільшити у новому бюджеті на 2021 рік кошти, передбачені на охорону здоров’я.
  5. Втричі, до 42 млрд. грн., збільшити витрати на лікування пацієнтів з COVID-19 в складі витрат передбачених на охорону здоров’я. Забезпечити в повному об’ємі фінансування засобів захисту та доплат для медичного персоналу, суцільного тестування всіх громадян, безкоштовних  ліків та засобів для хворих на корона вірус, створення більше 100 тис. ліжкомісць з підключеним киснем в лікарнях та мобільних госпіталях.
  6. Запланувати створення 5 000 додаткових пунктів вакцинації громадян на додаток до 6 580 діючих амбулаторій сімейної медицини, залучивши до їхнього функціонування ветеранів медичної галузі та студентів медиків.
  7. Внести зміни до Адміністративного кодексу України щодо відповідальності за неналежне зберігання та використання вакцин від COVID-19.
  8. Внести зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за підроблення  застосування підроблених щеплень від COVID-19.

Лише так зможемо зупинити ковідгеноцид української нації.

Голова Проводу

Конгресу Українських Націоналістів                         Степан Брацюнь