Довідка

Конгрес Українських Націоналістів є політичною партією, яка об’єднує громадян України і в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом «Про політичні партії в Україні», Статутом та Програмою Конгресу.

Головна мета діяльності Конгресу – боротися за побудову Української Самостійної Соборної Держави, за її зміцнення і розбудову та створення передумов для всебічного розвитку всіх творчих сил української нації.

У новітній добі Конгрес пов’язує своє буття із національно-визвольною боротьбою Організації Українських Націоналістів. На її основі він грунтує свої ідеологічні та політичні цінності, органічно продовжує суспільно-політичну діяльність на засадах українського націоналізму.

Конгрес сприяє формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах для досягнення мети.

Партія заснована 18 жовтня 1992 року на Установчому з’їзді в м. Києві.

Зареєстрована Міністерством юстиції України 26 січня 1993 року.

З моменту заснування до березня 2003 р. партію очолювала народний депутат трьох скликань Ярослава Стецько.

13 квітня 2003 р. на VII Зборі Конгресу Українських Націоналістів Головою Конгресу було обрано народного депутата Олексія Івченка.

На ХІІІ Зборі Конгресу 4 грудня 2010 року Головою партії було обрано Степана Брацюня.

Для реалізації своєї мети Конгрес здійснює:

  • пропаганду ідей українського націоналізму;
  • взаємодію з органами державної влади щодо реалізації мети Конгресу;
  • сприяє консолідації українського народу навколо національної ідеї;
  • бере участь у формуванні органів державної влади України, місцевого та регіонального самоврядування;
  • утверджує і захищає духовні цінності, честь та гідність вільної української людини – господаря на своїй землі й у своїй державі.

За станом на серпень 2005 року Конгрес розбудовано та зареєстровано управліннями юстиції в усіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі .

Розбудовано і зареєстровано 620 районних в областях та міських, в містах обласного підпорядкування, а також 1560 селищних та сільських організацій Конгресу.

Конгрес нараховує понад 24 тисячі членів.